Kergejõustik

79aastaselt pensionile jäänud treener Palginõmm: võtaksin uuesti paadikuuripoisid ja läheksin kehvadesse tingimustesse harjutama (8)

Deivil Tserp, 16. jaanuar 2019, 21:04
NAUDIB PENSIONIPÕLVE: Edukas kergejõustikutreener Ando Palginõmm võib mugavalt nahktoolil istuda ja raamatut lugeda, soovi korral läheb ta reisima.Foto: Teet Malsroos

Kergejõustikutreener Ando Palginõmm otsustas enne 80. sünnipäeva pensionile jääda, ehkki tervis lubanuks ametis jätkata. Tema elutöö on juba ammu tehtud: edukaim hoolealune Gerd Kanter krooniti olümpiavõitjaks, noorte tiitlivõistlustelt tõid medali Rene Oruman ja Moonika Aava, rääkimata rahvusvahelisele areenile jõudnud ning Eesti meistrivõistlustel medaleid noppinud sportlastest.

17. juunil 1939 sündinud Ando teekond oma valdkonna suurmeistriks oli pikk ja käänuline. Esmalt mängis ta edukalt võrkpalli ning triumfeeris Balti üliõpilaste meistrina. Võrkpallurikarjääri lõpetas õlavigastus. Seejärel tegeles noor mees kettaheitega ja jõudis tulemuseni 46.93.

Pärast Tartu ülikooli kehakultuuriteaduskonna lõpetamist läks Ando Pärnu 1. keskkooli võimlemisõpetajaks. Teda tiivustas soov hakata võrkpallitreeneriks, ent Ervin Vilepill tegi ettepaneku võtta ka pool kergejõustikurühma.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee