Jäähoki

Depressioon ja alkohol – Saksamaa koondislane naasis ravilt ja loodab taas tippu jõuda 

Toimetas Kaarel Täll, 18. jaanuar 2019, 16:33
Constantin Braun (vasakul) 2016. aasta MMil. Foto: Reuters/Scanpix
Saksamaa hokikuulsuse Constantin Brauni lugu tõestab, et sportlase elu pole vaid lust ja lillepidu. Aastate jooksul sügava depressiooniga võidelnud 30aastane Braun läks mullu suvel alkoholiravile.

Tema koduklubi ehk Berliini Eisbären andis toona Twitteri kaudu fännidele teada, et Braun läks ravile vabatahtlikult. Sooviti edu ja lepingut ei lõpetatud. Üsna ebatavaline, et nii isiklikel teemadel avalikult räägitakse, eriti spordis. Aga see on olnud Brauni valik: mitte pead liiva alla peita.

"Oli selge, et osa inimesi teab, kuhu ma lähen. Tundsin, et salatsedes oleksin end suurema pinge alla pannud," meenutan Braun nüüd, pärast ravi. Ta naaseb lähipäevil jääle ja loodab, et ees ootab veel pikk karjäär. "Poisid on mind väga kõvasti toetanud. Naudin praegu iga päeva," kiitis ta tiimikaaslasi Eisbärenist.

Saksamaal hakati sportlastest ja depressioonist väga palju rääkima 2009. aastal, kui jalgpallikoondise väravavaht Robert Enke rongi ette astus ja enesetapu sooritas. Just seejärel on terve hulk spordisangareid enda probleemidest rääkima hakanud. Braun tegi enda võitluse depressiooniga avalikuks 2013. aastal.

Braun on Eisbärenit esindanud kogu karjääri vältel. Ta valiti 2006. aastal ka NHLi draftis, kuid ookeani taha mängima ta ei jõudnudki. Auhinnakapis on viis Saksamaa meistritiitlit ja terve hulk matše ka rahvuskoondises.

Samal teemal

17. mai 2016, 10:12
JÄÄHOKI MM: Sakslastel on üle viie aasta taas põhjust rõõmustada

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee