BC Kalev/Cramo.Foto: Tiina Kõrtsini
19. jaanuar 2019, 18:59

Kalev/Cramo andis Venemaa tippklubile võimsa lahingu, kohtunikud sirutasid vastasele abikäe (2)

Korvpalli VTB Ühisliigas andis BC Kalev/Cramo võõral väljakul kõva lahingu Venemaa tippklubile Kaasani Unics. Eesti meisterklubi pidi siiski vastu võtma 74:76 kaotuse.

Kalevlased olid kohtumiseks hästi valmis ning pääsesid 7:0 juhtima. Vähehaaval sai ka Unics oma mängu käima, avaveerand võideti minimaalselt, poolajaks kasvatati edu kaheksale.

Kolmanda neljandiku keskpaigas läks Kalevi elu veelgi raskemaks, sest teise tehnilise ehk ühtlasi eemaldamise teenis keskmängija Arnett Moultrie. Sellele vaatamata võideldi edasi ning otsustavaks veerandajaks sulas vahe ühele.

Säravate silmadega pallinud kalevlased pääsesid juhtimagi, 7.18 enne matši lõppu viis Janari Jõesaare kolmene tiimi neljaga ette. Eesti meisterklubil oli võimalus vahet veelgi kasvatada, kuid head võimalused anti käest.

Kohtumise viimastel minutid pakuti meeletult võitluslikku, kuid korvidevaest mängu. 2.15 enne lõpuvilet pääses Unics kaugviskega taas juhtima. Kuigi kalevlased jõudsid veel viigini, võttis kodumeeskond ikkagi raske võidu.

Kusjuures kümmekond sekundit enne matši lõppu, Kalevi kahepunktilisest kaotusseisust, läks pall Unicsi mängijast auti, kuid kohtunikud jätsid palli isegi pärast videokorduse vaatamist kodumeeskonnale. Seejärel teenisid võõrustajad vabavisked, millest realiseeriti üks ning see oligi piisav.

Eesti klubi resultatiivseim oli Chavaughn Lewis 18 punktiga, Janari Jõesaar lisas 13 silma. Unicsi resultatiivseimaks kerkis Jamar Smith 21 punktiga.

Kalev sai kuue võidu kõrvale kirja kaheksanda kaotuse, millega püsitakse kaheksandal kohal. Unics on 13 mängust võitnud 11, mis annab Moskva CSKA järel teise koha.