Vormel 1

Ferrari värbas noore Schumacheri! Kas peale jäi nimi või talent? (1)

Toimetas Kaarel Täll, 20. jaanuar 2019 10:15
Mick Schumacher (vasakul) ja Sebastian Vettel. Foto: AP/Scanpix
Kuulujutud osutusid tõeks: 19aastane Mick Schumacher käib oma kuulsa isa Michaeli jälgedes ja liitus Ferrari meeskonna noorteakadeemiaga.

Ferrari uue juhi Mattia Binotto sõnul mängis lepingu puhul rolli tõik, et ta tunneb Schumacherit juba sünnist saati. Nimelt töötas Binotto Ferraris ka siis, kui isa Michael aastatel 2000-2004 viis järjestikust MM-tiitlit võitis.

"Tunnen teda sünnist saati ja pole kahtlustki, et Micki Ferrarisse saabumisel on emotsionaalselt eriline tähendus," ütles Binotto. "Kuid me valisime ta välja talendi ja professionaalsete oskuste tõttu, mis on vaatamata noorele eale väga silmapaistvad."

Mick Schumacher. Foto: Reuters/Scanpix

Mick Schumacher jätkas: "See on rohkem kui selge, et Ferraril on minu ja mu pere südames eriline koht. Olen selle võimaluse üle õnnelik."

Tulevikutähe vormlikarjäär algas 2015. aastal, kui ta tegi kaasa vormel 4 sarjas ja sai hooaja kokkuvõttes kümnenda koha. Järgmisel aastal õnnestus juba hõbedale tõusta ning eest ootas vormel 3. Seal läks sisseelamiseks veidi aega, kuid mullu krooniti Schumacher vormel 3 maailmameistriks.

Enne 2014. aastat kasutas Mick kardivõistlustel ema neiupõlvenime Betsch, sest lootis seeläbi liigsest tähelepanust hoiduda.

Samal teemal

17.01.2019
Välismeedia: Schumacheri poeg liitub Ferrariga
05.01.2019
Noored Schumacherid pöördusid isa sünnipäeva puhul fännide poole
03.01.2019
Schumacherite superperekond – sära ja talenti jagub kõigile
24.12.2018
Mercedese boss tänas Schumacherit ja andis huvitava vihje

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee