Rain Veideman. Foto: Stings Mantova/Facebook
20. jaanuar 2019, 20:50

MAGUS! Rain Veideman sai Itaalias vana koduklubi vastu seljavõidu

Itaalia esiliigas teenis võidulisa Rain Veidemani koduklubi Mantova, koduväljakul saadi kindlalt 82:64 jagu Udinest.

Pärast kahe punktiga kaotatud avaveerandit viskas Mantova järgneva 10 minutiga 25 punkti ning pääses poolajaks 11ga juhtima. Kolmandal neljandikul kasvatati edu veelgi ning põnevaks enam ei läinudki.

Algviisikus platsile saanud Veideman viibis platsil ligi 33 minutit, viskas 10 punkti ja jagas 7 resultatiivset söötu. Ta oli veidi hädas tabavusega, kuuest kahepunktiviskest läbis korvirõnga vaid üks.

Meie mehe jaoks oli tegemist omamoodi erilise matšiga, sest ta mängis poolteist hooaega Udine ridades. Viimastel kuudel ei teeninud Veideman seal aga mänguaega ning liitus seejärel Raplaga.

Samal ajal peetud kohtumises võõrustas Kaspar Treieri koduklubi Montegranaro Mikk Jurkatamme leivaisa Ravennat.

Suurema osa kohtumisest kulges võrdselt, viimasel veerandajal võttis koduväljakul pallinud Montegranaro siiski üsna kindlalt 74:65 oma. Meie meeste panused olid täna kesised: Treieril jäi 10, Jurkatammel 8 minutiga skoor avamata, mõlema efektiivsusnäit oli -1.

Mantova sai 10 kaotuse kõrvale kirja seitsmenda võidu, millega tõusti idadivisjonis jagama kaheksandat kohta. Montegranaro on 17 mängust võitnud 13, millega jagatakse teist kohta. Ravenna saldo on 8-9, positsioon seitsmes.

Nädalavahetusel oli võistlustules veel piiri taga pallivaid eestlasi:

Saksamaa esiliigas andis Henri Drelli ja Kristian Kullamäe koduklubi Baunach kõva lahingu liiga liidrile Chemnitzile. Paraku tuli koduväljakul vastu võtta 73:76 kaotus. Kullamäe viskas 15, Drell 11 punkti.

Kreeka esiliigas said võidu kirja Martin Paasoja (Ateena Psychiko) ja Sten Sokk (Thessaloniki Iraklis), Rait-Riivo Laane (Kosi Ippokratis) pidi vastu võtma kaotuse.

Paasoja viskas Kavala vastu 21 punkti, Sokk kostitas Amyntas Dafnist 9 silmaga. Laane piirdus 5 punktiga.

Hispaania esiliigas jäi Rauno Nurgeri koduklubi Huesca kindlalt 65:84 alla liiga liidrile Sevillale. Nurgeri saagiks jäi 12 punkti ja 10 lauapalli.