Jalgpall

Kas jäljetult kadunud jalgpalluri eest peab 17 miljonit maksma? 

Kaarel Täll, 23. jaanuar 2019, 12:00
Nantes'i fännid palvetavad oma endise mängija eest.Foto: AFP/Scanpix
Esmaspäeva õhtul La Manche'i väina kohal kadunuks jäänud väikelennukis oli ka 28aastane Argentina jalgpallur Emiliano Sala. Ründaja sõlmis laupäeval lepingu Cardiff City meeskonnaga ja lendaski Prantsusmaalt uue töökoha suunas.

Lennukit pole endiselt leitud, piloot ja Sala on jäljetult kadunud. Kogu tragöödia taustal jääb õhku küsimus, kuidas peaksid laupäeval lepingu sõlminud klubid omavahel käituma. Cardiff nõustus Nantes'ile maksma 17 miljonit eurot, mis on Walesi meeskonna ajaloo rekordiline summa.

Eesti üks tuntumaid jalgpalliagente Andrei Stepanov ütles, et tegemist on nii ettearvamatu olukorraga, et suure tõenäosusega ei ole kellelgi sarnast kogemust. „Väga raske kommenteerida. Arvan, et see on üks esimesi sarnaseid juhtumeid,“ arutles endine Eesti koondislane. „Klubid tegid ostu-müügi lepingu, aga paar päeva hiljem juhtub midagi sellist. Usun, et spordijuristid oskaksid olukorda paremini selgitada. Isegi vaatan huviga, kuidas kõik laheneb. Ma arvan, et need on suured klubid ja Nantes ei küsi Cardiffi käest üleminekusummat.“

Stepanov jätkas: „Kindlasti oli Nantes'is mängides tema elu kindlustatud ja suure tõenäosusega kehtis kindlustus ka paar päeva pärast üleminekut. Kuid vaevalt kindlustus üleminekusummat katab, sest see on liiga suur. Kunagi ei tea, võimalik, et mõnes üleminekulepingus on ka punkt sarnaste juhtumite kohta.“

Agent selgitas, et elukindlustus on profijalgpallurite puhul kohustuslik, ilma ei saa end jalgpalliliitudes mängijaks registreerida.

Ka Stepanov on olnud seotud suurte rahvusvaheliste üleminekutega. Nesta Sport Group OÜ ehk tema ja Jevgeni Novikovi ühisfirma senine suurim edulugu pärineb üleeelmisest aastast, kui just nemad aitasid Sloveenia koondise kaitsjal Miha Mevljal Rostovist Peterburi Zeniiti kolida. Transfermarkti portaal pakub tehingu hinnaks 8 miljonit eurot.

Cardiff City's palvetatakse, et Sala ikkagi kohale jõuaks. Foto: Reuters/Scanpix

Mis Salaga ikkagi juhtus?

Sala saatis lennuki kadumise eel sõpradele Snapchatis heliklipi: „Tere, vennad, kuidas teil, hulludel, läheb? Olin just Nantes'is tegemas asju, asju, asju, asju, asju ja see ei lõppe kunagi, kunagi, kunagi, kunagi. Olen lennukis, mis tundub, nagu see oleks laiali vajumas. Sõidan Cardiffisse, uskumatu. Juba homme alustan uues klubis treeninguid. Vaatame, mis juhtub. Vennad ja õed, on teiega kõik korras? Kui pooleteise tunni pärast ei kuule te minu käest uusi teateid, siis ma ei tea, kas keegi saadetakse mind otsima, sest nad ei leia mind. Isa, kardan nii väga!“

Prantsusmaalt Walesi teel olnud lennuk lendas umbes 1500 meetri kõrgusel, kui piloot palus Jersey saare lennujuhilt luba madalamale laskuda. Kontakt õhumasinaga kaotati, kui too oli umbes 700 meetri kõrgusel. Õhusõidukis olid vaid piloot ja Sala.

Väidetavalt oli lennukil probleeme juba õhkutõusul ning see õnnestus alles kolmandal-neljandal katsel. Ametivõimud pole seda siiski kinnitanud. Kohaliku meedia sõnul lendas Sala nädalavahetusel sama lennukiga Inglismaalt Prantsusmaale ning ei tundnud end toona turvaliselt ja pihtis seda endisele meeskonnakaaslaselegi.

Emiliano Sala. Foto: Reuters/Scanpix

Emiliano Raul Sala Taffarel

28aastane ja 187 cm pikkune ründaja

Karjäär:

  • 2012-2015 Bordeaux
  • 2012-2013 Orleans (laen)
  • 2013-2014 Niort (laen)
  • 2015 Caen (laen)
  • 2015-2019 Nantes
  • 2019 Cardiff City

Nantes'is lõi 130 mänguga 48 väravat

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee