Jalgpall

Kadunud jalgpalluri pisarais õde: tean, et ta on elus! (1)

Toimetas Ville Arike, 24. jaanuar 2019 19:56
Romina Sala Cardiffis antud pressikonverentsil.Foto: PA Images / Scanpix
Pärast Suurbritanniale kuuluva Guernsey saare võimude teadet esmaspäeval La Manche'i väina kohal kadunud lennuki otsingute lõpetamise kohta ütles kadunud argentiinlasest jalgpalluri Emiliano Sala õde Romina meediale: "Tean, et ta on endiselt elus. Ta ei anna kunagi alla."

Romina sõitis neljapäeva pärastlõunal Cardiffi, kus kohtus oma venna värske koduklubi bossidega ja andis seejärel pressikonverentsi, vahendas Daily Mail. 

"Palun, palun, palun ärge lõpetage otsinguid! Saame otsusest aru, kuid palun ärge lõpetage! Tean, et ta on endiselt elus. Ta on võitleja.

Viimati rääkisin temaga esmaspäeval enne seda, kui ta jättis Nantes'i mängijatega hüvasti. Ta oli Cardiffi mineku eel elevil, rääkisime terve päeva," lausus Romina.

Samal teemal

Otsingute lõpetamisest teatanud Guernsey sadama kapten David Barker vastas: "Mõistame Emiliano Sala perekonna muret. Kuid olen täiesti kindel, et me ei suuda enam midagi teha."

Mis juhtus?

Sala saatis lennuki kadumise eel sõpradele Snapchatis heliklipi: „Tere, vennad, kuidas teil, hulludel, läheb? Olin just Nantes'is tegemas asju, asju, asju, asju, asju ja see ei lõppe kunagi, kunagi, kunagi, kunagi. Olen lennukis, mis tundub, nagu see oleks laiali vajumas. Sõidan Cardiffisse, uskumatu. Juba homme alustan uues klubis treeninguid. Vaatame, mis juhtub. Vennad ja õed, on teiega kõik korras? Kui pooleteise tunni pärast ei kuule te minu käest uusi teateid, siis ma ei tea, kas keegi saadetakse mind otsima, sest nad ei leia mind. Isa, kardan nii väga!“

Prantsusmaalt Walesi teel olnud lennuk lendas umbes 1500 meetri kõrgusel, kui piloot palus Jersey saare lennujuhilt luba madalamale laskuda. Kontakt õhumasinaga kaotati, kui too oli umbes 700 meetri kõrgusel. Õhusõidukis olid vaid piloot ja Sala.

Väidetavalt oli lennukil probleeme juba õhkutõusul ning see õnnestus alles kolmandal-neljandal katsel. Ametivõimud pole seda siiski kinnitanud. Kohaliku meedia sõnul lendas Sala nädalavahetusel sama lennukiga Inglismaalt Prantsusmaale ning ei tundnud end toona turvaliselt ja pihtis seda endisele meeskonnakaaslaselegi. Õnnetuses võisid saatuslikuks saada jäätunud lennukitiivad.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee