Jalgpall

SÜDANTLÕHESTAV GALERII | Kadunud jalgpalluri tiimikaaslased kogunesid esmakordselt pärast õnnetust (3)

Ohtuleht.ee, 25. jaanuar 2019 21:15
Nantesi peatreener Vahid Halilhodzic oma hoolealust lohutamas. Foto: AFP/Scanpix
Prantsusmaa kõrgliiga jalgpalliklubi Nantes'i mängijad kogunesid neljapäeval esimesele treeningule pärast nende endise tiimikaaslase Emiliano Sala kadumist. 

Mõistetavalt kulges treening väga kurvas meeleolus ning klubi peatreener Vahid Halilhodzic käis treeningu alguses ka ajakirjanikega rääkimas, paludes neil Sala mälestuseks viisakust üles näidata ning endisi tiimikaaslasi küsimustega mitte vaevata. 

Samal teemal

Mis juhtus?

Sala jäi kadunuks esmaspäeva õhtul, mil ta oli väikelennukiga suundumas Prantsusmaalt Inglismaale. Nimelt oli Premier League'i kuuluv Cardiff City just 18 miljoni euro eest ostnud argentiinlase mängijaõigused ning Sala oli teel just oma uue leivaise juurde, mil väikelennuk La Manche'i väina kohal kadunuks jäi. Väikelennuki Piper Malibu, piloodi Dave Ibbotsoni ning Sala otsingud lõpetati neljapäeval, kuna pärast nii mitut päeva on nende elusalt leidmise võimalus nullilähedane.

Sala saatis lennuki kadumise eel sõpradele Snapchatis heliklipi: „Tere, vennad, kuidas teil, hulludel, läheb? Olin just Nantes'is tegemas asju, asju, asju, asju, asju ja see ei lõppe kunagi, kunagi, kunagi, kunagi. Olen lennukis, mis tundub, nagu see oleks laiali vajumas. Sõidan Cardiffisse, uskumatu. Juba homme alustan uues klubis treeninguid. Vaatame, mis juhtub. Vennad ja õed, on teiega kõik korras? Kui pooleteise tunni pärast ei kuule te minu käest uusi teateid, siis ma ei tea, kas keegi saadetakse mind otsima, sest nad ei leia mind. Isa, kardan nii väga!“

Prantsusmaalt Walesi teel olnud lennuk lendas umbes 1500 meetri kõrgusel, kui piloot palus Jersey saare lennujuhilt luba madalamale laskuda. Kontakt õhumasinaga kaotati, kui too oli umbes 700 meetri kõrgusel. Õhusõidukis olid vaid piloot ja Sala.

Väidetavalt oli lennukil probleeme juba õhkutõusul ning see õnnestus alles kolmandal-neljandal katsel. Ametivõimud pole seda siiski kinnitanud. Kohaliku meedia sõnul lendas Sala nädalavahetusel sama lennukiga Inglismaalt Prantsusmaale ning ei tundnud end toona turvaliselt ja pihtis seda endisele meeskonnakaaslaselegi. Õnnetuses võisid saatuslikuks saada jäätunud lennukitiivad.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee