WRC

Võimas tagasitulek! Gaasi tallanud Tänak tuhises endalegi ootamatult poodiumile (2)

Siim Kera, 27. jaanuar 2019, 20:05
KAUNIS: Ott Tänak ja Martin Järveoja alustasid ralliaastat ilusalt. Jaanus Ree/Red Bull Content Pool
Uue hooaja avapauk meenutas omajagu eelmist ralliaastat. Ott Tänak ja Martin Järveoja näitasid Monte Carlo rallil kõige teravamat minekut, kuid ebaõnn tüüris nad esikohakonkurentsist kõrvale.

Sekeldustest ning kolmandast kohast hoolimata jäi Tänak nädalavahetusega rahule. Ütles ta ju hooaja eel Eesti ajakirjanikele, et rallide võitmine pole tänavu tema ainsaks eesmärgiks. Põhisihiks on aasta lõpp ehk maailmameistritiitel. Saarlane tõestas alati keerulistes oludes sõidetavas Monte Carlo rallil, kus sohvritel tuleb rinda pista nii lume, jää, asfalti kui ka poriga, et püsib endiselt kõige kõrgemas konkurentsis.

Reedel purunesid Tänaku Toyotal rehv ja velg ning ta langes kolmandalt kohalt seitsmendaks. Pärast ebaõnne kaotas ta viimast poodiumikohta hoidnud üheksakordsele maailmameistrile Sebastien Loebile koguni 1.24,2. Pühapäeva pärastlõunal finišis oli Tänak kolmas ning Loeb temast 13 sekundit taga. Triumfeerinud Sebastien Ogier’lt napsas eestlane tagasi 24,7 sekundit. Lihtsalt võimas!

„Olen endiselt üllatunud, et suutsin selle vahe tagasi sõita,“ võttis Tänak võistluse kokku. „Enamus katsed olid asfaldil ja olud üsna lihtsad. Aga kaks katset enne lõppu olime juba kolmandal kohal, siis oli vaja vaid positsiooni hoida. Pärast reedet ei olnud meil eriti suuri ootusi. Laupäeval ja pühapäeval tegime head tööd. Üldiselt olen väga õnnelik kogu meeskonna üle, auto oli suurepärane. Töö oli tehtud sisuliselt ideaalselt.“

Tõelised penikoormasaapad tõmbas Tänak jalga laupäeval, kui tegi teistest julgema rehvivaliku ning võitis kõik neli kiiruskatset.

„Ma pidin midagi uut proovima,“ sõnas Tänak, kes pärastlõunal kihutas lamellrehvidega. „Võib-olla polnudki see ehk nii suur risk. Jah, kui oleks must jää teel olnud, siis oleksin aega kaotanud, aga kokkuvõttes oli tunne hea ning kõik läks hästi.“

Samuti oli ta parim pühapäeva esimesel kahel katsel ehk võitis järjest lausa kuus kiiruskatset (kogu rallil kokku seitse). Thierry Neuville oli parim kolmel, Loeb ja Ogier kahel.

See toob tagasi mälestused eelmisest hooajast, mil Tänak oli osavaim gaasitallaja 70 kiiruskatsel, Neuville’i saagiks jäi 40, Ogier’ saldoks 38. Ometi oli MM-sarja lõpparvestuses esimene Ogier, teine Neuville ja kolmas Tänak. Täpselt samas järjestuses lõpetas trio ka tänavuse Monte Carlo ralli.

Esikolmik korkis poodiumil pudelid lahti.  Jaanus Ree/Red Bull Content Pool

Uus auto, vana kiirus

Viimasel kuuel hooajal maailmameistriks kroonitud prantslane pidas Hyundai mehe Thierry Neuville’ga maha ülipingelise heitluse ning riisus koore. Laupäeva hommikul oli kahe mehe vahe prantslase kasuks 5,6 sekundit, enne viimast kiiruskatset aga kõigest 0,4 sekundit. Ogier ei lasknud end heidutada ning võitis legendaarse võidusõidu kuuendat korda järjest.

„Seda rallit tahtsin kogu hooaja peale kõige enam võita, sellepärast olengi nõnda õnnelik,“ sõnas rõõmupisarais Ogier. „Usun, et kõik nautisid seda tihedat võistlust. Kuus järjestikust võitu kolme erineva autoga – pole paha!“

WRC-sari jätkub 14.-17. veebruarini Rootsis.