Siim-Sander Vene.Foto: DAVID GRAU/CB Gran Canaria
27. jaanuar 2019, 19:53

Siim-Sander Vene vedas Gran Canaria tagasi mängu, kuid võiduks sellest ei piisanud

Korvpallikoondislase Siim-Sander Vene koduklubi Gran Canaria play-off´i lootused said järjekordse hoobi. Hispaania kõrgliigas jäädi võõral väljakul 75:88 alla Badalona Joventutile.

Gran Canaria alustas kohtumist hästi, avaveerand võideti minimaalselt, poolajaks kasvatati edu kolmele punktile. Pärast pausi said Joventuti mehed end korralikult käima ning näitasid kolmandal neljandikul 26:14 paremust.

Siis hakkas aga Vene sõu! Meie mees viskas kahe minutiga (mängu esimesed punktid) kaheksa silma ning Gran Canaria jõudis 6.46 enne lõpuvilet vaid kahe punkti kaugusele.

Joventutil oli aga vastus olemas: 10:4 vahespurt viis kodumeeskonna taas turvaliselt kaheksaga ette. Seda enam käest ei antudki.

Esimest korda alles teise veerandaja keskpaigas platsile saanud Vene teenis lõpuks mänguaega üle 20 minuti. Tema arvele jäi 10 punkti, kõik visatud viimasel veerandajal (visked väljakult 9st 3, kolmesed 5st 2), lisaks jagas ta kaks resultatiivset söötu.

Gran Canaria meeskonnas suutis Venest enamat vaid Albert Oliver, kes tõi 11 silma. Võitjate poolelt tegi pöörase partii Nico Laprovittola, kes põrutas koguni 40 punkti. Ta tabas viskeid väljakult 20st 14, sealjuures kolmeseid 10st 7.

Gran Canarial on nüüd kirjas 6 võitu ja 12 kaotust, millega langeti 13. kohale. 7 kaotuse kõrvale 11. võidu saanud Joventut püsib 7. positsioonil. Kaheksandal ehk play-off´i viival kohal on Manresa, kelle saldo 10-8.