Foto: Reuters/Scanpix
Sten-Jaago Vesso 30. jaanuar 2019 16:56
„League of Legendsi“ iga-aastane finaalturniir kogus mullu kokku 99,6 miljonit vaatajat üle maailma, olles sellega vaadatuim e-spordi sündmus. Finaalturniirile pääsevad 24 meeskonda, kes kõik peavad kvalifitseerumiseks saama oma regiooni parimateks.

Euroopa regiooni liigast saavad osa võtta üheksa parimat kohalikku meeskonda ning nende seas on ka Rogue, mida esindab Eesti mängija Martin „HeaQ“ Kordmaa. League of Legends European Championshipi kaks hooaega kestavad kuni septembri lõpuni ning esimese hooaja grupimängud on juba alanud.

Euroopa regiooni liigamängudesse pääsemine tähendab e-spordiorganisatsioonide jaoks regulaarseid suure vaatajaskonnaga otseülekandeid, mille grupimängud võetakse üles kohapealse publiku saatel Berliinis asuvas stuudios ja hilisemad playoff-mängud suuremahulistes spordisaalides.

Säärast traditsioonilisele spordile sarnanevat formaati on arendamas ka Blizzardi mängustuudio oma teosega „Overwatch“ ning seda just seetõttu, et see on oma stabiilsusele üles ehitatud struktuuri tõttu investoritele sõbralikum. Seda eriti võrreldes teiste e-spordimängudega, kus kauakestva liiga asemel toimuvad täiesti eraldiseisvad mitmepäevased suurturniirid, kuhu on vaja ka eraldi kvalifitseeruda.

Rogue'i omanikfirma RektGlobal kogus investoritelt 10,8 miljonit dollarit. Ühtedeks suurinvestoriteks on kuulsa bändi Imagine Drangons liikmed Wayne Sermon ja Daniel Platzman, kes on kokku müünud üle 35 miljoni singli ning kelle lugu „Thunder“ on YouTube'is ületanud 1 miljardi vaatamise läve.

Martin „HeaQ“ Kordmaa meeskond Rogue jagab praegu Fnaticuga grupimängudes 0-4 skooriga viimast kohta ning peagi toimub nimetatud tiimide vaheline kohtumine. Kumb meeskondadest saab oma selle hooaja esimese võidu selgub sel reedel kell 20:00 Twitch.tv vahendusel.