Mäng Kalev/Cramo - Tartu Ülikool.Foto: Tiina Kõrtsini
30. jaanuar 2019, 21:44

Täiendatud päeva viimaste mängude tulemustega!

Korvpalli Eesti-läti liigas kohtusid viimase kahe aastakümne kodused tippklubid BC Kalev/Cramo ja Tartu Ülikool, kuid põnevaks ei läinud, sest kodus mänginud kalevlased jäid selgelt peale 104:71.

Kalev tõttas kohe mängu alguses ette 11:0 ning kuigi seejärel leidsid tartlased vastumängu, käristas Kalev kolmandal veerandil vahe väga suureks. Enne viimast väikest vaheaega juhiti 77:46 ja kõik oli selge.

Võitjatest jõudis viis mängijat kahekohalise arvu punktideni, edukamatena viskasid Branko Mirkovic ja Arnett Moultrie vastavalt 23 ja 20 punkti. Tony Wroten lisas aga 8 punktile 14 korvisöötu - võib meenutada, et hiljuti jagas ta kohtumises Jekabpilsiga liiga rekordit tähistavad 22 söötu!

Tartul vastas Märt Rosenthal 16 punkti ning Tautvydas Šlezas 14 punkti, 18 lauapalli ja 6 korvisööduga.

Tähtsa võidu sai Valga-Valka Maks ja Moorits, alistades "Põhja-Läti" derbis Valmiera 74:69 (Brown 26 - Kaufmanis 12). Valga ridades tegi debüüdi Hispaaniast naasnud Egert Haller, kes kogus 22 minutiga 6 punkti ja 4 lauapalli. Hooaega nõrgalt alustanud Valga on nüüd viimasest kolmest mängust võitnud kaks.

Läti klubide vahel peeti kaks mängu: Riia VEF - Läti Ülikool 82:70, Jekabpils - Ogre 68:113.