WRC

ÖKO! Autoralli MM-sarjas võib juba õige pea näha hübriid- või elektrimasinaid (2)

Toimetas Jarmo Jagomägi, 31. jaanuar 2019, 09:28
Pole sugugi välistatud, et kolme aasta pärast kihutab Ott Tänak elektriautoga.  JEAN-PIERRE CLATOT/AFP
Pole suur saladus, et autoralli MM-sarjas kihutavad masinad pole kuigi loodussõbralikud. Nõnda ongi juba mõnda aega räägitud teemal, et kasutusse võiks võtta hübriid- või elektriautod. 

"Ajab vihale, et rallis isegi pole üritatud hübridiseerumist või uute tehnoloogiate kasutamist," vahendab Autosport rahvusvaheline autoliidu (FIA) presidendi Jean Todti sõnu. "Olen kuulnud, et põhjus on tootjates, kes seda pole soovinud. Neil pole uute reeglite vastu huvi."

Ta jätkab: "Ma ei saa sellest aru. Kui käin automessidel Frankfurtis, Pariisis, Hiinas, Jaapanis, Gefis, siis esitatakse seal pidevalt uusi tehnoloogiaid."

Kuid pääsus pole. "Aga nüüd, viimaks on midagi muutunud. Meeskonnad saavad aru, et mingisugust hübridiseerumist on vaja. FIAs käib töö, et 2022. aastaks oleks olukord muutunud," sõnab Todt. 

Esimesed juhised näevad ilmavalgust juba sel aastal. See annab meeskondadele piisavalt aega, et 2022. aastaks kõik vajalik korda ajada. 

Otsust toetab kindlalt näiteks M-Spordi tiim. "Teame ette antud ajaraami ja see on täiesti piisav, et end ette valmistada. 2022. aastal on rallis kindlasti midagi hübriidset. See peab nii minema, sest ainult siis jäävad mõned meeskonnad ellu ning tekitab huvi ka uutes tiimides," arvab tiimiboss Rich Millener. 

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee