Kõmu

Millised olid Cristiano Ronaldo elukaaslase narkokaupmehest isa seosed allmaailmaga? (1)

Karl Juhkami, välismeedia põhjal, 3. veebruar 2019 19:30
Cristiano Ronaldo koos elukaaslase Georgina Rodriguezega. Foto: AFP/Scanpix
Maailma parimaks jalgpalluriks peetava Cristiano Ronaldo perekonda tabas selle nädala lõpus lein, kuna portugallase elukaaslase Georgina Rodrigueze (25) isa lahkus raske haiguse tagajärjel siit ilmast.

Jorge Eduardo Rodriguez Gorjoni (70) tervis oli viimased kaks ja pool aastat kehv olnud, kuna 2016. aastal elas argentiinlane üle infarkti. Isa surm oli ka põhjus, miks Georgina nädala alguses Argentinasse lendas.

Kui tavapäraselt poleks kodumaale lendamises midagi iseäranist, siis Rodriguez polnud teisele poole Atlandi ookeanit lennanud hetkest, mil tema narkokurjategijast isa pärast 2013. aastal vanglast vabanemist Hispaania ametivõimude poolt kodumaale eskorditi.

„Kokkusattumised elus. Maandusin oma kodumaal täpselt sel kellaajal, kui siia ilma 25 aastat tagasi sündisin,“ kirjutas naine Instagrami laetud pildi allkirjas, kuhu mõned päevad hiljem lademeis kaastundeavaldusi postitati. 

Buenos Airesest pärit Jorge jäi ametivõimudele hambusse 1999. aastal, kuid trellide taha saadeti ta alles 2003. aastal. Vabadusse pääses mees alles kümme aastat hiljem. Sealjuures vabanes papa Rodriguez viimaks enneaegselt, kuna algsete karistuste järgi oleks ta pidanud seal veetma 13 (11+2) aastat.

Kuigi Jorge kasvas üles Argentinas, kolis ta kaheksakümnendatel Hispaaniasse, mil hakkas Aragoni piirkonnas tegutseva Jacetano klubis jalgpallitreeneriks. Seal tutvus mees ka oma tulevase abikaasa ning laste emaga. See on ka põhjus, miks Georgina oma lapsepõlve Argentina asemel suures osa Hispaanias veetis.

Kui igapäevaselt teenis papa Rodriguez tõesti leiba vutitreenerina, siis paralleelselt hakkas ta ära kasutama ka oma sidemeid erinevate narkoärimeestega. Musta raha sai mees nautida kuni 1999. aastani, mil tema alluvad politsei poolt kinni peeti. 

Rodrigueze 18leheküljelisest kohtuotsusest loeb välja, et just tema oli suurejoonelise narkovõrgustiku üks ajudest. See maailm kukkus tema jaoks kolinal kokku 1999. aasta 26. jaanuaril, mil ametivõimud pidasid luureandmete põhjal kinni auto, millest leiti 114 000 euro väärtuses kokaiini. Sealjuures üritasid masinas olnud mehed enne vahistamist autos olnud kokaiinist vabaneda, seda aknast välja loopides. 

Kuigi mehed ise Georgina isa otseselt üles ei andnud, suutis politsei erinevaid asitõendeid omavahel ühendades ikkagi temani jõuda. Jorge telefonikõnesid salaja pealt kuulates tuvastati ka mehe sidemed Kolumbia narkoparunitega. 

Kuigi süüdistaja nõudis Rodriguezele esmalt 13,5 aasta pikkust vanglakaristust, saatis kohtunik argentiinlase trellide taha 11 aastaks. Lisaks tuli tal oma rahakotti kergendada 120 000 euro võrra.

Tänu heale käitumisele hakati ajapikku Jorge karistust kergendama. Esmalt lubati mehel üle minna koduvangistusele ning seejärel lasti ta katseajaga vabadusse. Seda tingimusel, et mees teatud aja tagant endast ametivõimudele raporteerib. Kuigi sellega sai Rodriguez ilusasti hakkama, suutis ta kenasti üles soojendada ka vanad sidemed allmaailmaga. 2008. aastal aitas ta koos kuue kaasosalisega Hispaaniasse kanepit smuugeldada. 

Oma tööga sai Rodriguez küll taaskord laitmatult hakkama, kuid paraku juhtisid erinevad niidiotsad ametivõimud taas temani. Nimelt avastas Hispaania politsei ühest vahelaost ligi tonni kanepit - turuväärtusega 1,1 miljonit eurot - mis oli Euroopasse toodud aga argentiinlase organiseeritud paadiga. 

Kuigi esialgu nõuti mehele teistkordse rikkumise eest 4,5 aasta pikkust vanglakaristust, lühendati see lõpuks kahe aasta peale, kuna Rodriguez tunnistas ennast narkokaubitsejate abistamises ise süüdi. 

***

Kuigi täpsed andmed selle kohta puuduvad, siis suure tõenäosusega ei jõudnud papa Rodriguez kunagi Cristiano Ronaldoga kohtuda, kuna portugallane tutvus tolle tütre Georginaga alles 2016. aasta suvel, mil isa juba kodumaal vanaduspõlve veetis. Naine jäi Ronaldole silma Gucci poes müüjana töötades. Aasta hiljem tõi Georgina ilmale juba Ronaldo neljanda lapse Alana Martina. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee