Kristian Kullamäe (number 77).Foto: Baunach Young Pikes/Facebook
3. veebruar 2019, 09:21

Eesti korvpallurid Euroopas: Kullamäe resultatiivsest partiist jäi taas väheks, vennatapusõjas jäi peale Sokk

Eile õhtul oli üle Euroopa erinevates esiliigades võistlustules mitmed Eesti korvpallurid. Toome teieni kokkuvõtva ülevaate.

Saksamaa esiliigas pidi järjekordse kaotuse vastu võtma Henri Drelli ning Kristian Kullamäe koduklubi Baunach, võõrsil jäädi kindlalt 53:77 alla Kirchheimile.

Avaveerandi kolmega võitnud Baunachi mäng lagunes kolmandal veerandajal, mis kaotati 11:28. Kullamäe kerkis teist matši järjest oma meeskonna resultatiivseimaks, kirja läks 17 punkti. Drell piirdus 7 silmaga.

5 võidu kõrvale 21. kaotuse saanud Baunach langes tabelis viimaseks. Liigasse püsimajäämiseks on vaja kaks kohta kõrgemale ronida, päästev 14. positsioon on praegu kahe võidu kaugusel. Kusjuures viimasest 14st kohtumisest on eestlaste koduklubi kaotanud 13.

Kreeka esiliigas alistas eestlaste duellis Sten Soku koduklubi Thessaloniki Iraklis 79:64 Martin Paasoja leivaisa Ateena Psychikou. Soku arvele jäi 16 minutiga 7 punkti, Paasoja panustas 25 minutiga 6 silma.

Rait-Riivo Laane aitas Kosi Ippokratise 85:64 võidule oma endise koduklubi Piraeusi Ethnikose vastu. Laane arvele jäi 20 minutiga 8 punkti.

Iraklis hoiab liigatabelis kõrget kolmandat kohta (13 võitu, 3 kaotust), Ippokratis on 8. (9-7) ja Psychikou (8-8) 9. kohal.

Hispaania esiliigas pidi Rauno Nurgeri leivaisa Huesca koduväljakul 61:74 alla vanduma Bilbao meeskonnale. Meie mehe arvel jäi 7 punkti ning 4 lauapalli.

Ülitihedas tabelis langes Huesca 13 võidu ja 8 kaotusega seitsmendaks, kuid tiimid 2.-9. kohani mahuvad vaid kahe võidu sisse.

Täna tulevad Itaalia esiliigas platsile kõik kolm eestlast: Rain Veideman, Mikk Jurkatamm ja Kaspar Treier.