Spordivaria

AINUVALITSEJA! Raul Must püstitas omapärase, kuid uhke Eesti rekordi 

Toimetas Mart Treial, 3. veebruar 2019, 19:15
Raul Must oma 14. Eesti meistritiitliga.Foto: Eesti Sulgpalliliit/Oleg Harchenko
Sulgpallur Raul Must (31) võitis Eesti meistrivõistlustel meesüksikmängus 14. tiitli järjest ja püstitas sellega rahvusrekordi.

Ükski teine mängija pole varem ühes mänguliigis nii mitut kulda ja ka järjestikust tiitlit võitnud. Enne Musta esimest meistritiitlit valitses Eesti meeste sulgpalli 13 aastat Heiki Sorge. Ka Kati Tolmoff on võitnud 13 üksikmängu meistritiitlit.

Must ei andnud noorematele konkurentidele armu ka tänavu ja võitis kõik kohtumised kahes geimis. Finaal 18aastase Karl Kerti vastu lõppes seisuga 21:6, 21:6.

"Võitsin täna küll kindlalt, aga Karl ei näidanud seekord oma kõige paremat mängu," lausus Must pressiteate vahendusel. "Tean, et ta on palju enamaks võimeline, võib-olla lõi esimese finaali kramp sisse. Kõige raskemaks osutus poolfinaal Hans-Kristjan Pilvega. Ta mängis oma vanuse kohta väga hästi ja nii tugevat vastupanu kodusel turniiril ma ei mäletagi."

14 järjestikusest tiitlist: "Loodan, et see näitab noortele mängijatele, et ainult töö ja pühendumisega on võimalik selliste saavutusteni jõuda. Tunnen rekordist rõõmu, kuid samas oleks ideaalne olukord, kus kodune konkurents oleks tihedam ja meil oleks kolm-neli maailmatasemel mängijat, kes võiksid meistrikulla võtta."

Naiste üksikmängus sammus kolmandat aastat järjest kindlalt võidule Kristin Kuuba. Helina Rüütel oli finaalis 14:21, 5:8 kaotusseisul matši katkestama.

Naiste paarismängus astusid Kuuba ja Rüütel koos pjedestaali kõrgeimale astmele, finaalis alistati 21:7, 21:15 duo Kreet Marran - Liisa-Lotta Tannik.

Sarnaselt Kuubale tuli kahekordseks Eesti meistriks ka Kristjan Kaljurand. Meeste paarismängus võitis ta mitmendat aastat järjest tiitli koos Raul Käsneriga. Finaalis alistati 21:6, 21:17 Mihkel Taltsi ja Mikk Õunmaa.

Päeva põnevaimaks mänguks kujunes segapaarismäng, mille finaali jõudsid eelmise aasta meistrid Kristjan Kaljurand ja Hannaliina Piho ning Kristin Kuuba ja Mihkel Laanes. Pingelisest mängust väljusid võitjatena Kaljurand ja Piho tulemusega 21:18, 19:21, 21:15.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee