Manchester City ründaja Sergio Agüero.Foto: PA Images / Scanpix
3. veebruar 2019, 20:59

VIDEO | Manchester City kordas Arsenali vastu saavutust, milleni küündis viimati aastal 1937

Manchesteri linna elanikel on täna suurepärane tuju, sest Inglismaa jalgpalli meistrivõistlustel teenisid võidulisa nii kohalik United kui ka City.

Eelkõige Liverpooliga tiili nimel võitlev City alistas täna koduplatsil 3:1 Londoni Arsenali. Võitjate kõik kolm väravat lõi argentiinlane Sergio Agüero, kelle viimane tabamus tekitas sotsiaalmeedias kõva diskussiooni, sest pall puudutas ründaja kätt (vt allolevast videost). Arsenali kasuks tegi skoori keskkaitsja Laurent Koscielny (11. minutil seisuks 1:1).

Pall puutus Sergio Agüero kolmanda värava ell argentiinlase kätt, kuid tabamus luges. Foto: Reuters/Scanpix

Mõned faktid:

• Manchester City on nüüd Arsenali vastu võitnud neli liigamängu järjest, viimati juhtus see aprillis 1937.
  • Arsenal ei suutnud teisel poolajal City vastu ühtki pealelööki teha. Viimati said nad sellise "saavutusega" hakkama 2015. aasta mais Manchester Unitedi vastu.
  • Tänane kübaratrikk oli Agüero kümnes Premier League'is. Enamat (11) on ses liigas suutnud vaid Alan Shearer.
  • Agüero teisele väravale söödu andnud Raheem Sterlingust sai Premier League'i ajaloo nooruselt seitsmes mängija (24 aastat ja 57 päeva), kes olnud osaline 100 väravas (59 tabamust, 41 söötu).
  • Koscielny skooris täna City vastu 11. minutil, viimati löödi neile koduliigas esimese 15 minuti jooksul 385 päeva tagasi (Liverpooli mees Alex Oxlade-Chamberlain).
  • Agüero nimel on nüüd tänavuse Inglismaa kõrgliiga kaks kiireimat väravat: eelmises voorus sahistas ta mängu 24. sekundil Newcastle'i võrku, täna 46. sekundil Arsenali oma.
  • City peatreener Pep Guardiola pole mitte kunagi mitte üheski sarjas Unai Emeryle kaotanud. Nüüd on tema saldo 8 võitu ja 4 viiki.

Manchester City - Arsenali mängu tipphetked:

Manchester United alistas paar tundi varem võõrsil 1:0 Leicester City. Kohtumise ainsa värava lõi 9. minutil Marcus Rashford.

• United on Ole Gunnar Solskjäri käe all võitnud 22 punkti (7 võitu, 1 viik), enamat pole sel perioodil suutnud ükski liigakaaslane.
  • Rashford on liigadebüüdist (veebruar 2016) alates löönud 26 liigaväravat, millega on vastaval perioodil Unitedi edukaim väravakütt. Ühtlasi sai temast nooruselt teine (21 aastat ja 95 päeva) mängija, kel täitus klubi särgis 100 Premier League'i mängu. Rekordimees on Ryan Giggs, kes jõudis sama tähiseni 21 aasta ja 74 päeva vanuselt.
  • United võitis viis võõrsilmängu järjest (kõikide sarjade peale) esimest korda pärast 2012. aasta oktoobrit, mil vägesid juhtis veel legendaarne Sir Alex Ferguson.