Jalgpall

Kadunud jalgpallurit transportinud lennuki vrakk leiti viimaks üles (4)

Toimetas Karl Juhkami, 4. veebruar 2019, 09:07
Emiliano Sala mälestuspaik.Foto: Reuters/Scanpix
Kaks nädalat tagasi La Manche'i väina kohal kadunuks läinud väikelennuk, mille pardal oli ka Cardiff City jalgpalliklubi rekordost Emiliano Sala, on viimaks üles leitud. 

Algselt lõpetati lennuki otsimine juba kolm päeva pärast õnnetust, kuna ametivõimud leidsid, et isegi kui Sala ning piloot David Ibbotson elasid kukkumise üle, ei oleks nad külmas vees nii kaua vastu pidanud. 

Mõned päevad pärast seda puhuti erinevate annetuste toel aga otsingutele taas hoog sisse. Veebikeskkonnas GoFundMe koguti Sala otsingute tarbeks ligemale 350 000 eurot ning oma panuse andsid ka sellised maailmakuulsad jalgpallurid nagu Lionel Messi, Kylian Mbappe jt. 

Eelmise nädala keskel leiti Cotentin'i poolsaarel asuvalt Surtainville'i rannalt kaks lennuki istmepatja, mis pärinesid ekspertide sõnul just kadunuks jäänud väikelennukilt. Nüüd tuli Guersney saarest 38 kilomeetrit põhjapool välja ka väikelennuki vrakk. 

„Emiliano Sala ja David Ibbotsoni perekondi on politsei poolt leiust teavitatud. AAIB (Suurbritannia lennuõnnetuste uurimise osakond - toim.) teeb esmaspäeval avaliku avalduse. Meie mõtted on Sala ja Ibbotsoni lähedastega,“ kirjutas operatsiooni juhtinud David Mearns oma Twitteri kontol.

Samal teemal

Mis juhtus?

Sala jäi kadunuks 21. jaanuari õhtul, mil ta oli väikelennukiga suundumas Prantsusmaalt Inglismaale. Nimelt oli Premier League'i kuuluv Cardiff City just 18 miljoni euro eest ostnud argentiinlase mängijaõigused ning Sala oli teel just oma uue leivaisa juurde, mil väikelennuk La Manche'i väina kohal kadunuks jäi. Väikelennuki Piper Malibu, piloodi Dave Ibbotsoni ning Sala otsingud lõpetati neljapäeval, kuna pärast nii mitut päeva on nende elusalt leidmise võimalus nullilähedane.

Sala saatis lennuki kadumise eel sõpradele Snapchatis heliklipi: „Tere, vennad, kuidas teil, hulludel, läheb? Olin just Nantes'is tegemas asju, asju, asju, asju, asju ja see ei lõppe kunagi, kunagi, kunagi, kunagi. Olen lennukis, mis tundub, nagu see oleks laiali vajumas. Sõidan Cardiffisse, uskumatu. Juba homme alustan uues klubis treeninguid. Vaatame, mis juhtub. Vennad ja õed, on teiega kõik korras? Kui pooleteise tunni pärast ei kuule te minu käest uusi teateid, siis ma ei tea, kas keegi saadetakse mind otsima, sest nad ei leia mind. Isa, kardan nii väga!“

Prantsusmaalt Walesi teel olnud lennuk lendas umbes 1500 meetri kõrgusel, kui piloot palus Jersey saare lennujuhilt luba madalamale laskuda. Kontakt õhumasinaga kaotati, kui too oli umbes 700 meetri kõrgusel. Õhusõidukis olid vaid piloot ja Sala.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee