NFL ameerika jalgpalli liiga

VIDEO | Tom Brady ja Patriots tegid ajalugu ning tõusid kõigi aegade parimate sekka 

Toimetas Karl Juhkami, 4. veebruar 2019 11:16
Tom Brady rõõmustamas. Foto: USA Today/Scanpix
Ameerika jalgpalli liiga NFLi finaali ehk järjekorras 53. Super Bowli võitis New England Patriots, kes oli ööl vastu esmaspäeva toimunud kohtumises 13:3 üle Los Angeles Ramsist. 

Madalaskoorilises mängus nähti vaid ühte touchdowni. Patriots oli see, kes löögiväravast avapoolajal 3:0 juhtima pääses, kuid kolmandal veerandajal suutis Rams seisu 3:3 viigistada. Viimasel neljandikul õnnestus Patriotsil aga Ramsi kaitse läbi hammustada, touchdown joosta ning 13:3 võiduga enda ajaloo kuues meistritiitel võita. 

53. Super Bowl läheb ajalukku ka kui kõige madalaskoorilisem finaal. Varasem rekord pärines 1973. aastast, mil Miami Dolphins oli 14:7 üle Washington Redskinsist. 

Finaali kõige väärtuslikuma mängija auhind läks sel korral New England Patriotsi mängumehele Julian Edelmanile, kes püüdis finaalis kümme söötu, saades nii kirja 141 jardi. 

Samal teemal

Rekordilise kuuenda meistritiitli teeninud Patriots tõusis selles arvestuses nüüd Pittsburgh Steelersi kõrvale. Hetkel jääb kahte kanget lahutama ilmselt vaid Patriotsi kehvem finaalide rekord. Kui Patriotsil läks kuue tiitli võitmiseks tarvis 11 Super Bowli, siis Steelersi finaalisaldo on 6-2. 

Oma kuuenda meistrisõrmuse sai ka Patriotsi mängujuht Tom Brady. 41aastane ameeriklane tõusis mängijate arvestuses nüüd ainuliidriks. Siiamaani jagas ta esikohta Charles Haleyga.

Patriotsi peatreeneri Bill Belichicki jaoks oli tegemist aga juba kaheksanda meistritiitliga. Kui kuus tükki on ta teeninud just Patriotsi juhendajana, siis kaks tiitlit pärinevad 80ndatest, mil mees tegutses New York Giantsi kaitse koordinaatorina.

Finaalmängu tipphetked:

Samal teemal

01.01.2019
JÕHKRAD ARVUD: USA suurim spordipidu paneb ringlema müstilised rahasummad
01.01.2019
MURRAVAD SOOPIIRE! NFLi esimesed tantsupoisid teevad mõnituste kiuste ajalugu