Jalgpall

Lennukivrakist leiti üks surnukeha. Emiliano Sala isa: see kõik peab olema uni, üks väga halb uni (1)

Toimetas Karl Juhkami, 4. veebruar 2019, 14:45
Emiliano Sala. Foto: SIPA/Scanpix
„Ma ei usu seda. See kõik peab olema uni, üks väga halb uni,“ olid Emiliano Sala isa Horacio esimesed sõnad meediale pärast seda, kui otsingumeeskond leidis merepõhjast tema poega vedanud lennuki vraki. 

Kaks nädalat tagasi La Manche'i väina kohal kadunuks jäänud väikelennuki, mille pardal olid Sala ning piloot David Ibbotson, otsingud lõpetati algselt juba kolm päeva pärast õnnetust. 

Samal teemal

Mõned päevad pärast seda puhuti erinevate annetuste toel aga otsingutele taas hoog sisse. Veebikeskkonnas GoFundMe koguti otsingute tarbeks ligemale 350 000 eurot ning oma panuse andsid ka sellised maailmakuulsad jalgpallurid nagu Lionel Messi, Kylian Mbappe jt. 

Eelmise nädala keskel leiti Cotentin'i poolsaarel asuvalt Surtainville'i rannalt kaks lennuki istmepatja, mis pärinesid ekspertide sõnul just kadunuks jäänud väikelennukilt. Nüüd tuli Guersney saarest 38 kilomeetrit põhja pool välja ka väikelennuki vrakk. 

Kodumaal Argentinas viibiv Sala isa on uudisest mõistetavalt šokeeritud. „Nad rääkisid mulle pikalt, et nii palju päevi on juba mööda läinud ning siiamaani pole ühtegi uudist ei Emiliano ega lennuki kohta. Aga nüüd... ma ei usu seda. See kõik peab olema uni, üks väga halb uni,“ sõnas ta telekanalile Cronica.

Emiliano Sala isa Horacio (vasakul) koos oma elukaaslase Carina Mercedes Taffareliga.Foto: AP/Scanpix

Praeguseks on ka teada, et merepõhja saadetud roboti kaamerasilma abil tuvastati lennukivrakis üks surnukeha. Küll pole täpsustatud, kas see on piloodi või jalgpalluri oma. 

Otsinguoperatsiooni juhtinud David Mearnsi sõnul teavitasid nad perekondi kohe pärast vraki avastamist. „Emiliano Salad ning David Ibbotsoni transportinud lennuk on lõpuks leitud. See on kõige parem tulemus, mida me pärast sellist aega loota saime, kuid mõistetavalt on see perekondade jaoks valus löök.“

Piper PA-46 lennukivrakk.Foto: AAIB / SWNS

Mis juhtus?

Sala jäi kadunuks 21. jaanuari õhtul, mil ta oli väikelennukiga suundumas Prantsusmaalt Inglismaale. Nimelt oli Premier League'i kuuluv Cardiff City just 18 miljoni euro eest ostnud argentiinlase mängijaõigused ning Sala oli teel oma uue leivaisa juurde, kui väikelennuk La Manche'i väina kohal kadunuks jäi. Väikelennuki Piper Malibu, piloodi Dave Ibbotsoni ning Sala otsingud lõpetati neljapäeval, kuna pärast nii mitut päeva peeti nende elusalt leidmise võimalust nullilähedaseks.

Sala saatis lennuki kadumise eel sõpradele Snapchatis heliklipi: „Tere, vennad, kuidas teil, hulludel, läheb? Olin just Nantes'is tegemas asju, asju, asju, asju, asju ja see ei lõppe kunagi, kunagi, kunagi, kunagi. Olen lennukis, mis tundub, nagu see oleks laiali vajumas. Sõidan Cardiffisse, uskumatu. Juba homme alustan uues klubis treeninguid. Vaatame, mis juhtub. Vennad ja õed, on teiega kõik korras? Kui pooleteise tunni pärast ei kuule te minu käest uusi teateid, siis ma ei tea, kas keegi saadetakse mind otsima, sest nad ei leia mind. Isa, kardan nii väga!“

Prantsusmaalt Walesi teel olnud lennuk lendas umbes 1500 meetri kõrgusel, kui piloot palus Jersey saare lennujuhilt luba madalamale laskuda. Kontakt õhumasinaga kaotati, kui too oli umbes 700 meetri kõrgusel. Õhusõidukis olid vaid piloot ja Sala.

Väidetavalt oli lennukil probleeme juba õhkutõusul ning see õnnestus alles kolmandal-neljandal katsel. Ametivõimud pole seda siiski kinnitanud. Kohaliku meedia sõnul lendas Sala nädalavahetusel sama lennukiga Inglismaalt Prantsusmaale ning ei tundnud end toona turvaliselt ja pihtis seda endisele meeskonnakaaslaselegi. Õnnetuses võisid saatuslikuks saada jäätunud lennukitiivad.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee