Talisport

VIDEO | Mäesuusakuninganna Lindsey Vonni karjääri viimane MM algas hirmuäratava kukkumisega 

Toimetas Karl Juhkami, 5. veebruar 2019 16:53
Lindsey Vonn pärast kukkumist rahvale lehvitamas. Foto: Reuters/Scanpix
Läbi aegade üks parimaid naismäesuusatajaid Lindsey Vonn on hetkel tegemas oma karjääri viimaseid laskumisi. Paraku algas mäesuusatamise MM Rootsis Ares tema jaoks karmilt. 

Nimelt kaotas 34aastane ameeriklanna ülisuurslaalomis sõidu varajases faasis ühel hüppel veidi tasakaalu, sõitis vastu väravat, pärast mida võrkaias maandus. Viga kahekordne maailmameister (näiliselt) siiski ei saanud, sest pärast paariminutilist turgutamist suusatas ta iseseisvalt mäest alla.

Rajatöölised Lindsey Vonni turvavõrgust välja aitamas. Foto: Reuters/Scanpix

Samal teemal

Vonn andis juba tänavu sügisel teada, et käesolev hooaeg jääb tema jaoks viimaseks. Veidi enne MMi täpsustas ta aga, et võtab suusad jalast juba kohe pärast tiitlivõistlust. 

"Pärast mitmeid magamata öid olen otsustanud, et ma ei saa niimoodi jätkata," sõnas ameeriklanna. "Ma võitlen sellega, mida mu keha mulle ütleb ja sellega, mida mu meel ja süda arvavad, et olen veel võimeline. Saan uhke olla 82 MK-etapivõidu, 20 MK-tiitli, kolme olümpiamedali ning seitsme MM-medali üle ning öelda, et ükski teine naine pole ajaloos midagi sellist saavutanud. See on midagi, mille üle olen igavesti uhke."

Hetkel pole teada, kas kukkumine mõjutab kuidagi Vonni edasisi plaane. Nimelt pidi ameeriklanna esialgu startima ka eeloleval pühapäeval kiirlaskumisel, mis jääks tema karjääri viimaseks võistluseks. 

Vonni kolmest olümpiamedalist kaks (kuld ja pronks) on teenitud 2010. aastal Vancouveris. Pyeongchangi mängudelt lisas ta oma kogusse veel kiirlaskumise pronksmedali. Sotši mängudest pidi ameeriklanna põlvetrauma tõttu loobuma. 

Paraku jääb Vonnil nüüd püüdmata tema suur unistus, milleks oli rootslase Ingemar Stenmarki nimele kuuluv MK-etapivõitude rekord (86). Vonni jõudis oma pika karjääri jooksul pjedestaali kõrgeimale astmele tõusta 82 korral. 

Naiste ülisuurslaalomis krooniti maailmameistriks aga Vonni mantlipärijaks tituleeritud Mikaela Shiffrin, kes edestas teiseks tulnud itaallannat Sofia Gocciat kahe sajandikuga. Pronksise autasu sai kaela šveitslanna Corinne Suter (+0,05). 

Shriffini jaoks oli tegemist juba karjääri neljanda maailmameistritiitliga. Olümpiamängudelt on ameeriklannal ette näidata samuti juba kaks kuldmedalit. 

Naiste ülisuurslaalomi tulemused (kliki pildil):

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee