Jalgpall

KURB: kadunud jalgpallitähe õde avaldas südantlõhestava foto 

Ohtuleht.ee, 5. veebruar 2019, 18:50
Saatuslik lennuk leiti mere põhjast, kuid pardal oli vaid üks surnukeha.Foto: Reuters/Scanpix
Argentina jalgpallur Emiliano Sala kadumisest on möödas juba enam kui kaks nädalat. 21. jaanuaril kukkus La Manche’i väina väikelennuk, mille pardal olid Sala ja piloot. Tänaseks on lennukivrakk leitud ja tuvastati ka üks surnukeha. Veel pole teada, kas tegemist on Sala või piloodiga.

Nädalavahetusel avaldas jalgpalluri õde Romina südantlõhestava foto koerast, kel nimeks Nala. „Nala ootab sind koju,“ seisis kõrval tekst. Romina on varemgi meediale öelnud, et usub oma venna võitlejahinge. „Tean, et ta on elus,“ lausus ta päevi pärast lennuõnnetust.

Samal teemal

Mis juhtus?

Sala jäi kadunuks 21. jaanuari õhtul, mil ta oli väikelennukiga suundumas Prantsusmaalt Inglismaale. Nimelt oli Premier League'i kuuluv Cardiff City just 18 miljoni euro eest ostnud argentiinlase mängijaõigused ning Sala oli teel oma uue leivaisa juurde, kui väikelennuk La Manche'i väina kohal kadunuks jäi. Väikelennuki Piper Malibu, piloodi Dave Ibbotsoni ning Sala otsingud lõpetati neljapäeval, kuna pärast nii mitut päeva peeti nende elusalt leidmise võimalust nullilähedaseks.

Sala saatis lennuki kadumise eel sõpradele Snapchatis heliklipi: „Tere, vennad, kuidas teil, hulludel, läheb? Olin just Nantes'is tegemas asju, asju, asju, asju, asju ja see ei lõppe kunagi, kunagi, kunagi, kunagi. Olen lennukis, mis tundub, nagu see oleks laiali vajumas. Sõidan Cardiffisse, uskumatu. Juba homme alustan uues klubis treeninguid. Vaatame, mis juhtub. Vennad ja õed, on teiega kõik korras? Kui pooleteise tunni pärast ei kuule te minu käest uusi teateid, siis ma ei tea, kas keegi saadetakse mind otsima, sest nad ei leia mind. Isa, kardan nii väga!“

Prantsusmaalt Walesi teel olnud lennuk lendas umbes 1500 meetri kõrgusel, kui piloot palus Jersey saare lennujuhilt luba madalamale laskuda. Kontakt õhumasinaga kaotati, kui too oli umbes 700 meetri kõrgusel. Õhusõidukis olid vaid piloot ja Sala.

Väidetavalt oli lennukil probleeme juba õhkutõusul ning see õnnestus alles kolmandal-neljandal katsel. Ametivõimud pole seda siiski kinnitanud. Kohaliku meedia sõnul lendas Sala nädalavahetusel sama lennukiga Inglismaalt Prantsusmaale ning ei tundnud end toona turvaliselt ja pihtis seda endisele meeskonnakaaslaselegi. Õnnetuses võisid saatuslikuks saada jäätunud lennukitiivad.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee