Jalgpall

Sala lähedased nõuavad surnukehade pinnale toomist, kuid ilmataat pikendab perekonna piinu 

Toimetas Karl Juhkami, 5. veebruar 2019, 18:15
Emiliano Sala poseerimas oma uue koduklubi Cardiff City särgiga, kelle eest ta paraku ühtegi mängu pidada ei jõudnud. Foto: AFP/Scanpix
Emiliano Sala perekond soovib, et lennukivrakist leitud surnukeha kiiremas korras pinnale toodaks, kuid kehv ilm on igasugused päästetööd La Manche'i väinal hetkel keeruliseks teinud. 

Eelmise nädala keskel leiti Cotentin'i poolsaarel asuvalt Surtainville'i rannalt kaks lennuki istmepatja, mis pärinesid ekspertide sõnul just kadunuks jäänud väikelennukilt. Veidi hiljem tuli Guersney saarest 38 kilomeetrit põhja pool välja ka väikelennuki vrakk. 

Esmaspäeval tuvastati merepõhja saadetud roboti kaamerasilma abil lennukivrakis ka üks surnukeha. Küll polnud videopildi vahendusel võimalik tuvastada, kas tegemist oli Sala või piloot David Ibbotsoniga. 

Lennukivrakk. Foto: AAIB/Reuters/Scanpix

Samal teemal

Päästetöid juhtiv David Mearns sõnas, et ta on jalgpalluri perekonnaga pärast lennukivraki leidmist pidevas suhtluses olnud. "Olen Emiliano perekonnaga rääkinud ning nad soovivad väga, et me lennuki üles tõstaksime," sõnas ta. 

"Nad tahavad, õigemini nõuavad, et vrakk toodaks üles nii kiiresti kui võimalik. Nende soovid on õiged, kuid halb ilm on kõik operatsiooniplaanid segamini löönud. Mõistagi oli lennuki leidmine perekondade jaoks väike lohutus, kuid samaaegselt leidis nii kinnitust nende suurim hirm."

Argentina press vahendas ka kodumaal leinas oleva Emiliano Sala isa Horacio sõnu: "Lootus on surnud. Mul pole enam midagi öelda. Loodan, et mõlemad surnukehad on lennukis. Mõistagi tõi uudis [lennukivraki leidmisest] meile väikest lohutust, kuid me ei tea siiani, mis täpselt juhtus. Olime tegelikult juba varem minetanud lootuse neid elusast peast leida. See oleks olnud ime."

Päästelaevad õnnetuspaigas. Foto: PA/Scanpix

Mis juhtus?

Sala jäi kadunuks 21. jaanuari õhtul, mil ta oli väikelennukiga suundumas Prantsusmaalt Inglismaale. Nimelt oli Premier League'i kuuluv Cardiff City just 18 miljoni euro eest ostnud argentiinlase mängijaõigused ning Sala oli teel oma uue leivaisa juurde, kui väikelennuk La Manche'i väina kohal kadunuks jäi. Väikelennuki Piper Malibu, piloodi Dave Ibbotsoni ning Sala otsingud lõpetati neljapäeval, kuna pärast nii mitut päeva peeti nende elusalt leidmise võimalust nullilähedaseks.

Sala saatis lennuki kadumise eel sõpradele Snapchatis heliklipi: „Tere, vennad, kuidas teil, hulludel, läheb? Olin just Nantes'is tegemas asju, asju, asju, asju, asju ja see ei lõppe kunagi, kunagi, kunagi, kunagi. Olen lennukis, mis tundub, nagu see oleks laiali vajumas. Sõidan Cardiffisse, uskumatu. Juba homme alustan uues klubis treeninguid. Vaatame, mis juhtub. Vennad ja õed, on teiega kõik korras? Kui pooleteise tunni pärast ei kuule te minu käest uusi teateid, siis ma ei tea, kas keegi saadetakse mind otsima, sest nad ei leia mind. Isa, kardan nii väga!“

Prantsusmaalt Walesi teel olnud lennuk lendas umbes 1500 meetri kõrgusel, kui piloot palus Jersey saare lennujuhilt luba madalamale laskuda. Kontakt õhumasinaga kaotati, kui too oli umbes 700 meetri kõrgusel. Õhusõidukis olid vaid piloot ja Sala.

Väidetavalt oli lennukil probleeme juba õhkutõusul ning see õnnestus alles kolmandal-neljandal katsel. Ametivõimud pole seda siiski kinnitanud. Kohaliku meedia sõnul lendas Sala nädalavahetusel sama lennukiga Inglismaalt Prantsusmaale ning ei tundnud end toona turvaliselt ja pihtis seda endisele meeskonnakaaslaselegi. Õnnetuses võisid saatuslikuks saada jäätunud lennukitiivad.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee