Kergejõustik
5. veebruar 2019, 20:22

Liisa-Maria Lusti hüppas Eesti noorterekordi

KAHJU: Rasmus Mägil jäi napilt Eesti rekordist puudu + GALERII

Täna Tartus toimunud 7. Martin Kutmani mälestusvõistlusel ründas Rasmus Mägi Urmet Uusorule kuuluvat 21 aasta vanust Eesti 600 m jooksu tippmarki 1.17,58, paraku jäi sellest natuke puudu.

Sooloetteaste teinud Eesti 400 m tõkkejooksu rekordi 48,40 omanik Mägi ületas lõpujoone ajaga 1.18,48.

Kindlasti sünnib häid tulemusi ka teistel aladel. Ootame huviga, mida suudab äsja LAVi-laagrist saabunud kuulitõukaja Kristo Galeta, kes jahib sise-EMi pääset. Teivashüppaja Reena Koll on valinud algkõrguseks 4.00.

Kahju muidugi, et Ksenija Balta pidi varbavigastuse tõttu etteastest loobuma. Lähipäevil selgub, kas eelmisel nädalal Saksamaal 6.56 kaugust hüpanud 32aastane sportlane saab sisehooaega jätkata.

Aga võistluspäev on juba alanud ja esimese ilusa tulemuse saavutas Liisa-Maria Lusti - 14aastane piiga püstitas kaugushüppes Eesti alla 16aastaste rekordi, saades kirja täpselt kuus meetrit.

Nüüd on lõppenud nii naiste teivas- kui ka kaugushüpe. Teivashüppe võitis Koll 4.01ga. Kõrgus 4.16 jäi tal kõige napimalt ületamata. Vahepeal tekkis võistluses paus, sest laost otsiti uut latti. Sportlased lõhkusid võistluse käigus kaks latti!!!

Naiste kaugushüppe võitis Tähti Alver, kelle parim katse kandus 6.19 kaugusele.

Naiste 60 m tõkkejooksu võitis valgevenelanna Kristina Šurila, kes läbis distantsi 8,36ga. Teise koha sai Eesti hooaja tippmargi 8,39 püstitanud Diana Suumann. EMi norm on 8,24.

Meeste kuulitõukes noppis esikoha valgevenelane Aleksei Netšipar, kelle tulemus oli 18.95. Eesti parmana oli Jander Heil 18.27ga kolmas.

Naiste 60 m jooksu võitis lätlanna Sindija Bukša ajaga 7,49. Kolmandaks tuli Martin Kutmani lapselaps Marit Kutman, kes läbis distantsi 7,68ga.

Meeste teivashüppes läks esikoht lätlasele Mareks Arentsile 5.25ga. Teiseks tuli Eerik Haamer, kes püstitas isikliku rekordi 5.20.