Talisport

Suusamaailma juht esines jahmatava avaldusega (8)

Ohtuleht.ee, 7. veebruar 2019, 08:00
Gian-Franco Kasper.Foto: AFP/Scanpix
Rahvusvahelise Suusaliidu (FIS) president Gian-Franco Kasper tekitas furoori sõnavõtuga, kus väitis, et diktaatoritega riigid saavad suurte spordivõistluste korraldamisega paremini hakkama.

„Diktaatorid saavad sündmusi korraldada ilma rahvalt luba küsimata," arutles Kasper Šveitsi ajalehe Tages-Anzeiger veergudel. „Meie jaoks on diktatuuridega lihtsam koostööd teha.“ Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) andis kiirelt teada, et nemad 75aastase suusajuhi mõttelennuga ei nõustu.

Kasper on ka varem vastuoluliste sõnavõttudega esinenud. Ta kritiseeris teravalt Venemaa sportlaste kollektiivset eemalejätmist Pyeongchangi olümpialt.

„Meie töö on kaitsta puhtaid sportlasi. Olen kollektiivse karistamise vastu. Miks peaks sankstioone panema süütutele?“ arutles ta 2017. aastal. Muuhulgas jõudis ta võrdluseni Adolf Hitleriga: „Ta tahtis kõik juudid ära tappa, vahet polnud, kas nad olid milleski süüdi või mitte. Ma ei usu, et selline käitumine kunagi toimiks.“ Hiljem Kasper vabandas.

Samal teemal

16. märts 2017, 12:40
FISi president võrdles venelaste karistamist holokaustiga: ka Hitler tappis süütuid juute

8 KOMMENTAARI

s
seniilsus 8. veebruar 2019, 10:31
igaüks muutub mõneti teatud vanuses. Meil hakkas Heljo Mänd kirjutama memuaare aga kõigis neis raamatutes(4?) kirjutas lubamatult palju häbematusi teistest ja sai kult.m preemia kui elutöö eest lisaks
p
Pahmataja 7. veebruar 2019, 11:22
Ikka. Kõik tahavad muidu tükki lõigata.
Loe kõiki (8)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee