Siim-Sander Vene palliga. Foto: Contributor/CB Gran Canaria
7. veebruar 2019, 23:55

Vene käis platsil, kuid kaotas. Žalgirise mannetu seeria jätkub, play-off´i rong hakkab ära sõitma

Siim-Sander Vene koduklubi Gran Canaria pidi korvpalli Euroliigas vastu võtma järjekordse kaotuse, võõral väljakul jäädi 74:93 alla Anadolu Efesile.

Pärast rabedat avaveerandit sai Gran Canaria paremini mängu sisse ning seitsmepunktiline kaotusseis pöörati poolajaks kolmepunktiliseks eduks. Aga jõu vastu ei saa. Efesi mehed said oma mängumootori korralikult käima, kolmas neljandik võideti 26:14 ning viimase 10 minutiga kallutati kohtumine kindlalt enda kasuks.

Pühapäevase Hispaania liiga mängus pingile jäänud Vene sai täna platsile veidi enam kui 11 minutiks. Number "kolme" ja "nelja" peal varieerunud eestlasel polnud täna parim päev, kirja läks kolm punkti (kaugvisked 1/1, lähivisked 2/0) ning üks pallikaotus. Lisaks lasi ta paari korral endale kaitse lihtsalt ära panna.

Gran Canaria kasuks viskas Clevin Hannah 16 punkti. Anadolu poolelt tõusis üleplatsimeheks 25 silma toonud Krunoslav Simon, kes eksis 11st viskest vaid ühel.

Vene koduklubile oli see Euroliigas seitsmes järjestikune kaotus. Ühtekokku on kirjas 6 võitu ja 16 kaotust, millega püsitakse 14. kohal. 8 kaotuse kõrvale 14. võidu saanud Anadolu on neljas.

Päeva teises mängus alistas Moskva Himki võõral väljakul 98:90 Podgorica Buducnosti.

Iisraelis peetud põnevusmatšis sai kohalik Tel Avivi Maccabi 65:64 jagu Piraeusi Olympiacosest. Võõrustajatele tõi võidu Scottie Wilbekini lähivise 4 sekundit enne lõpuvilet.

Veelgi keerulisemaks muutus Kaunase Žalgirise seis. Kõva võitluse järel tuli võõral väljakul 72:78 alla vanduda Barcelonale.

Võõrustajad haarasid kohe alguses ohjad, avaveerand võideti 23:20, poolajaks kasvatati edu seitsmele. Riietusruumidest naastes sai aga Žalgiris oma mängu korralikult käima ning otsustavaks neljandikuks pääseti omakorda kahega juhtima.

Seejärel haaras Barcelona taas initsiatiivi. Kuigi Žalgiris ei jäänud palju maha, suutsid võõrustajad viimast veerandaega üsna kindlalt kontrollida ja kohtumise enda kasuks kallutada. Kusjuures külalised viskasid viimase 10 minutiga vaid 10 punkti.

Leedu klubi poolelt oli resultatiivseim viis kolmest tabanud Arturas Milaknis 17 punktiga. Barcelona skoorijad jagunesid ühtlaselt, parimana viskas Adam Hanga 14 silma.

Žalgiris sai kaheksa võidu kõrvale kirja 15. kaotuse, millega hoitakse 14. kohta. Viimasest kaheksast mängust on kaotatud koguni seitse ning play-off´i koht hakkab vaikselt eest libisema. Põhiturniiri lõpuni jääb veel kaheksa vooru.