Jalgpall

SAAGA LÕPP | Politsei kinnitas, et lennukivrakist toodi välja Emiliano Sala surnukeha (4)

Toimetas Ats Kuldkepp, 8. veebruar 2019 02:17
Nantes'i jalgpalliklubi fännid mälestamas Emiliano Salad.Foto: Reuters/Scanpix
Briti politsei kinnitas, et La Manche'i väina kohal kadunuks jäänud lennukist leiti Argentina jalgpalluri Emiliano Sala surnukeha, vahendas BBC.

Merepõhja vajunud lennukivrakist leiti esmaspäeval üks surnukeha, mis toodi pärast pikki jõupingutusi neljapäeval kaldale. Esmalt ei suutnud ametivõimud kindlaks teha, kas tegu oli Sala või väikelennukit juhtinud David Ibbotsoni laibaga. Kinnitus saabus neljapäeva hilisõhtul. Ibbotsoni pole veel leitud.

Samal teemal

Dorseti politsei avalduses seisis, et nii Sala kui ka Ibbotsoni perekonda on teavitatud ja mõlema lähisugulased on saanud igakülgset abi raske olukorraga toimetulemiseks.

Mis juhtus?

Sala jäi kadunuks 21. jaanuari õhtul, mil ta oli väikelennukiga suundumas Prantsusmaalt Inglismaale. Nimelt oli Premier League'i kuuluv Cardiff City just 18 miljoni euro eest ostnud argentiinlase mängijaõigused ning Sala oli teel oma uue leivaisa juurde, kui väikelennuk La Manche'i väina kohal kadunuks jäi. Väikelennuki Piper Malibu, piloodi Dave Ibbotsoni ning Sala otsingud lõpetati neljapäeval, kuna pärast nii mitut päeva peeti nende elusalt leidmise võimalust nullilähedaseks.

Sala saatis lennuki kadumise eel sõpradele Snapchatis heliklipi: „Tere, vennad, kuidas teil, hulludel, läheb? Olin just Nantes'is tegemas asju, asju, asju, asju, asju ja see ei lõppe kunagi, kunagi, kunagi, kunagi. Olen lennukis, mis tundub, nagu see oleks laiali vajumas. Sõidan Cardiffisse, uskumatu. Juba homme alustan uues klubis treeninguid. Vaatame, mis juhtub. Vennad ja õed, on teiega kõik korras? Kui pooleteise tunni pärast ei kuule te minu käest uusi teateid, siis ma ei tea, kas keegi saadetakse mind otsima, sest nad ei leia mind. Isa, kardan nii väga!“

Prantsusmaalt Walesi teel olnud lennuk lendas umbes 1500 meetri kõrgusel, kui piloot palus Jersey saare lennujuhilt luba madalamale laskuda. Kontakt õhumasinaga kaotati, kui too oli umbes 700 meetri kõrgusel. Õhusõidukis olid vaid piloot ja Sala.

Väidetavalt oli lennukil probleeme juba õhkutõusul ning see õnnestus alles kolmandal-neljandal katsel. Ametivõimud pole seda siiski kinnitanud. Kohaliku meedia sõnul lendas Sala nädalavahetusel sama lennukiga Inglismaalt Prantsusmaale ning ei tundnud end toona turvaliselt ja pihtis seda endisele meeskonnakaaslaselegi. Õnnetuses võisid saatuslikuks saada jäätunud lennukitiivad.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee