Eesti tennisenaiskond. Foto: Robin Roots
8. veebruar 2019, 21:05

Ukrainalt kere peale saanud Eesti tennisenaised võitlevad koha eest päikese all (5)

Poolas Zielona Goras toimuval Fed Cupi Euro-Aafrika tsooni I grupi turniiril kaotas Eesti kõik alagrupimängud ja võitleb homme liigasse püsima jäämise nimel.

Täna mängis Eesti koondis Ukraina vastu ilma Anett Konatveitita ning vastu tuli võtta 0:3 kaotus. Kusjuures kolme kohtumise peale suudeti võita vaid neli geimi, seisab tenniseliidu pressiteates.

Esimeses matšis oli 17aastase Saara Orava vastaseks Ukraina koondise pesamuna, 16aastane Marta Kostjuk. WTA edetabeli 195. kohal paiknev Kostjuk võitis 51 minutit kestnud kohtumise 6:3, 6:0.

Teises üksikmängus ei andnud 24aastane Katerina Kozlova (WTA 126.) kuus aastat noorema Jelena Malõginale armu ja võitis kõigest 35 minutiga 6:0, 6:0. Mängu jooksul võitis Malõgina kõigest 13 punkti.

Malõgina ja Valeria Gorlatš said ka paarismängus Nadiia Kitšenoki ja Kostjuki käest hävitava 1:6, 0:6 kaotuse.

Homme võistlevad alagruppide viimased I liigasse püsima jäämise nimel. Eestil tuleb vastamisi minna Taaniga.