Talisport

Tõnis Sildaru kuldse Kelly viimasest hüppest: ta polnud seda isegi treeningutel proovinud (13)

Ats Kuldkepp, 9. veebruar 2019, 23:05
Tõnis Sildaru.Foto: Alar Truu
Esimest korda täiskasvanute MMil võistelnud Kelly Sildaru tuli freestyle-suusatamise rennisõidus kuldmedalile. Esikoha tõi viimane katse, mille eest andsid kohtunikud talle 95 punkti. Teiseks jäi suursoosik Cassie Sharpe 94,4 punktiga.

Suurepärase esituse võtmeks oli viimane trikk, switch 1080 ehk selg ees kolm tiiru ümber oma telje. Kelly isa ja treener Tõnis Sildaru rääkis Õhtulehele, mis kuldmedali tõi.

Samal teemal

"Mingis mõttes oli riski peale minek. Viimast hüpet tegi Kelly esimest korda ja minu teada polnud ükski naine seda võistlustel varem teinud. Kelly polnud seda varem isegi treeningutel teinud. Aga nii mina kui ka mänedžer (Michael Spencer) nägime, et sealt on võimalik pool tiiru juurde panna ja 900 kraadi pealt 1080 peale minna.Hakkasime Kellyle vaikselt usaldust tekitama, et ta tunnetaks, et see on võimalik. Ja oligi võimalik," rääkis Tõnis Sildaru triki saamisloost.

"Kõik oli enda teha. Küsimus oli selles, millist kohta tahad. Kolmas oli kindel, tuli mugavustsoonist välja tulla ja ennast ületada. Kelly sai sellega hakkama," lisas ta.

Esimesel katsel ebaõnnestus Kellyl viimane maandumine, tasuks vaid pisut üle 50 punkti. Teise katse (88 punkti) tegi Kelly nii-öelda kindla peale ehk piirdus lõpus 900 kraadiga. Lisaks seninägematule trikile olid kullasõidus tema haarded pisut kvaliteetsemad ja hüpped kõrgemad.

Kuigi Sildaru on sellel hooajal olümpiavõitja Sharpe'i alistanud juba kahel korral, peab Tõnis Sildaru järgmistel jõuproovidel soosikuks ikkagi kanadalannat.

"Cassie on kindasti favoriit. Tema amplituudile (hüpete kõrgusele - A.K.) on Kellyl vaja kõvasti järgi tulla. See on rennis väga oluline kriteerium. Praegu on Kelly silmanähtavalt madalam. Aga see tuleb ainult sõidutundidega. Meil kõigil on 24 tundi päevas, pealegi teeb Kelly ka pargisõitu. Püüame, aga see ei saa lihtne olema."

Sildarude jaoks on Põhja-Ameerika turnee läbi, järgmisel nädalavahetusel Calgarys peetavale rennisõidu MK-etapile ei minda. Kodumaale plaanitakse jõuda esmaspäeva õhtul.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee