Vehklemine

Hiljuti MK-etapil võidutsenud epeenaised langesid šokk-kaotuse osaliseks (2)

Toimetas Karl Juhkami, 10. veebruar 2019, 16:31
Eesti epeenaiskond. Foto: Facebook @fie.org | Eva Pavía / Bizzi Team
Vehklemine on karm ala, kus konkurents on ülitihe. Kui alles kuu aega võidutses Eesti epeenaiskond Kuuba MK-etapil, siis nüüd Barcelonas ei jõudnud eestlannad isegi veerandfinaali. 

Pääsu eest kaheksa sekka tuli Eestil vastamisi minna Rumeeniaga ning kui pärast kuuendat minimatši oli seis 30:19, tundus võit ainult vormistamise küsimus olevat. 

Samal teemal

Seejärel otsustati aga individuaalturniiril kolmandaks tulnud Kristina Kuusk välja vahetada Irina Embrichi vastu. Ning tagantjärele võib öelda, et see lüke sai Eestile saatuslikuks. Embrich kaotas oma minimatši kaheksa torkega ning Rumeenia oli ootamatult lahingus tagasi. 

Kaheksandas minimatšis suutis Julia Beljajeva Eesti edu veel ühe torke võrra suurendada ning andis teatepulga ankrunaisena rajale läinud Katrina Lehisele üle seisult 37:33. 

Rumeenlastel oli viimases vahetuses meie Euroopa meistrile aga vastu panna Pekingi individuaalne olümpiahõbe Ana Maria Popescu. Kogenud rumeenlanna tegi kärmelt viis torget järjest ning viis viis sekundit enne lõppu Rumeenia ka 38:37 juhtima. Kuigi Lehis jõudis lühikese ajaga veel kolm korda sihile, osutusid kõik topelttorgeteks ehk kokkuvõttes pääses 41:40 võiduga kaheksa parema sekka Rumeenia. 

Seejärel võideti 45:34 Šveitsi ja 45:41 Ukrainat. Üheksanda koha matšis jäi Eesti 35:36 alla Lõuna-Koreale.

2 KOMMENTAARI

k
Kadri 11. veebruar 2019, 18:18
Oleks tulnud Kuusk kohe alguses välja vahetada. Siis poleks kaotus olnud šokkkaotus. Siis oleks Rumeenia võidu kiirelt kätte saanud, mitte viimastel sekunditel.
j
juga 11. veebruar 2019, 10:51
On aeg Irina välja vahetada.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee