Talisport

ILUS LÕPP! Mäesuusakuninganna Lindsey Vonn tõmbas karjäärile joone alla pronksmedaliga (4)

Toimetas Karl Juhkami, 10. veebruar 2019 15:39
Lindsey Vonn fännidega hüvasti jätmas. Foto: AP/Scanpix
19 aastat tagasi MK-sarjas debüteerinud Lindsey Vonni karjäär sai pühapäeval otsa. Oma viimasel võistlusel, mäesuusatamise MMil Rootsis Ares, sai ameeriklanna kiirlaskumises kaela pronksmedali. 

Mäesuusakuningannast suutsid kiiremini nõlvast alla tulal vaid sloveen Ilka Stuhec (1.01,74) ning šveitslanna Corinne Suter (+0,23). Neljandaks tulnud austerlast Stephenie Venieri (+0,53) edestas Vonn kõigest nelja sajandikuga. 

Kiirlaskumise tulemused (kliki pildil):

Samal teemal

Vonn andis juba tänavu sügisel teada, et käesolev hooaeg jääb tema jaoks viimaseks. Veidi enne MMi täpsustas ta aga, et võtab suusad jalast juba kohe pärast tiitlivõistlust. 

"Pärast mitmeid magamata öid olen otsustanud, et ma ei saa niimoodi jätkata," sõnas ameeriklanna. "Ma võitlen sellega, mida mu keha mulle ütleb ja sellega, mida mu meel ja süda arvavad, et olen veel võimeline. Saan uhke olla 82 MK-etapivõidu, 20 MK-tiitli, kolme olümpiamedali ning seitsme MM-medali üle ning öelda, et ükski teine naine pole ajaloos midagi sellist saavutanud. See on midagi, mille üle olen igavesti uhke."

Vonni kolmest olümpiamedalist kaks (kuld ja pronks) on teenitud 2010. aastal Vancouveris. Pyeongchangi mängudelt lisas ta oma kogusse veel kiirlaskumise pronksmedali. Sotši mängudest pidi ameeriklanna põlvetrauma tõttu loobuma. 

Küll jäi Vonnil püüdmata tema suur unistus, milleks oli rootslase Ingemar Stenmarki nimele kuuluv MK-etapivõitude rekord (86). Vonni jõudis oma pika karjääri jooksul pjedestaali kõrgeimale astmele tõusta 82 korral. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee