Mängus Kalev - Jenissei sõltub palju sellest, milliseks kujuneb mängujuhtide Branko Mirkovici (vasakul) ja John Robersoni duell. Pildil heitlevad mehed 22. detsembril Krasnojarskis peetud mängus.Foto: vtb-league.com
Ville Arike 10. veebruar 2019 18:30
BC Kalev/Cramo korvpallimeeskonnal jätkuvad uuel nädalal VTB Ühisliiga play-off'i jõudmise seisukohalt ülitähtsad mängud, ees seisab kaks heitlust otseste konkurentidega. Esmalt võetakse esmaspäeval kell 19 Kalevi hallis vastu Krasnojarski Jenissei.

Mõlemal meeskonnal - samuti Saraatovi Avtodoril - oli enne neil päevadel mängitavat vooru 6 võitu ja 9 kaotust, see kolmik jagab 8.-10. kohta. Jõulude eel Siberis peetud mängus esitas Kalev hooaja ühe parema partii ja võitis Jenisseid 88:80. Samas vaimus oleks vaja jätkata ka kodusaalis.

Ent vahepeal on üht-teist muutunud. Jenissei on uuel aastal esinenud varasemast paremini ja saanud kahes viimases mängus magusa võidu - kodus alistati esikuuikusse kuuluv Astana 93:84, võõrsil saadi 79:68 jagu Zielona Gorast. Tollest kohtumisest on möödas kaks nädalat ja selle aja jooksul saadi rahulikult valmistuda kohtumiseks Kaleviga.

Kalev aga pidi esmaspäeval alla neelama mõru pilli, sest hooaja jooksul juba neljandat korda tuli tunnistada VTB liigas tabeli lõpuosas asuva Riia VEFi paremust (seekord 85:75). Lohutuseks nüpeldati nädala keskel Eesti-Läti liigas Ogret ja Valga-Valkat.

Seega on Kalev saanud vaid mõne päeva tähtsaks mänguks keskendumisele. Viimastel treeningutel on rivis olnud kõik peale Kristjan Kanguri, kes jäi palavikuga kõrvale. "Esmaspäeva hommikul selgub tema mängimise osas tõde," nentis abitreener Indrek Reinbok.

Milliseid järeldusi on kalevlased teinud, milliseid jutte ajanud pärast VEFilt saadud valusat nähvakat? "Seal oli mitu tegurit. Esmalt kergelt psühholoogiline tegur. Ja teiseks mõned kaitsevead, mida mängu käigus ei suudetudki korrigeerida," vastas Reinbok.

Ta ei kippunud otsesõnu täpsustama, mida pidas silmas psühholoogilise teguri all, kuid on selgelt mõista, et jutt käib võitlusest Ühisliiga play-off-koha eest. "Ilmselgelt on meie klubi eesmärgid maksimaalsed ning üks neist on jõuda VTB Ühisliigas play-off'i," märkis Reinbok.

Kui kohtumises VEFiga lasus kalevlaste õlul selge võidukohustus, siis matšis Jenisseiga võib võimalusi hinnata võrdseks ning eelise annab vaid koduväljak. "Krasnojarskis tuli meil mäng päris hästi välja, taktikaliselt kõik töötas ja suutsime ka ajavahe ära maandada. Tegime nüüd üsna sarnase ettevalmistuse, aga mõistagi käisime üle viimastes mängudes probleeme tekitanud asjad," rääkis Reinbok.

Avtodor kohtus pühapäeval võõrsil Zielona Goraga ja kaotas 100:108. Neljapäeval võõrustab Saraatovi klubi Kalevit.