Amsterdamis kerkis mängu peategelaseks videokorduse põhjal värava tühistanud kohtunik Damir Skomina.Foto: Reuters/Scanpix
13. veebruar 2019, 23:55

Ajax - Real 1:2, Tottenham - Borussia 3:0

AJALUGU: Meistrite liigas võttis VAR Ajaxilt värava (4)

Jalgpalli Meistrite liigas tehti Amsterdamis publiku vilekoori saatel ajalugu: sel võistlusel esimest korda tühistati videokorduse vaatamise (VAR) põhjal värav, kannatajaks oli Ajax mängus Madridi Realiga. Lõpuks Real võitis 2:1, Londonis aga alistas Tottenham Dortmundi Borussia 3:0.

Õhtu kokkuvõtteks oli põhiteema aga VAR. Nicolas Tagliafico jõudis esimese poolaja lõpus sihile, kuid kohtunik Damir Skomina läks monitori uurima. Ta tuvastas, et Dušan Tadic oli juuspeenes suluseisus.

60. minutil viis Karim Benzema Reali juhtima. 6 ja 0 olid ses kohtumises üldse Reali õnnenumbrid. Benzema lõi ühtlasi Meistrite liigas oma 60. värava ning Reali kaitsja Sergio Ramos pidas klubi eest 600. mängu! 75. minutil Hakim Ziyech viigistas, kuid 87. minutil tõi Asensio külalistele võidu. Siingi võeti VAR appi, seekord tunnistati värav määrustepäraseks.

Hoopis väiksem oli Londoni publiku närvikulu. Tottenham asus pärast väravateta lõppenud avapoolaega 47. minutil Son Heung-mini väravast juhtima, lõppseisu seadsid tabloole Jan Vertonghen (83. minuti) ja vahetusest just väljakule tulnud Fernando Lorente (86.).