James Harden (paremal).Foto: Reuters/Scanpix
14. veebruar 2019, 15:39

STATISTIKAPOMM | Tõeline korvpalliajalugu! 7 numbrit James Hardeni imelise hooaja kohta

Houston Rocketsi liider James Harden kirjutab korvpalliliiga NBA ajalooraamatuid ümber sisuliselt iga päev. Ööl vastu neljapäeva viskas ta Minnesota Timberwolvesi vastu 42 punkti ja jõudis juba 31. korda järjest vähemalt 30 punktini. Sellest ei piisanud, sest Rockets kaotas võõrsil Timberwolvesile 111:121.

Rekordiomanikule Wilt Chamberlainile pole Harden suutnud siiski lähedale jõuda. 1960. aastate punktimasin skooris omal ajal vähemalt 30 punkti 65 järjestikuses kohtumises. Chamberlaini paremuselt teise seeriaga (31) jõudis Harden viiki.

Veel numbreid Hardeni tänavuse hooaja kohta:

Keskmiselt 41,5 punkti on Harden visanud viimases 31 kohtumises.

36,6 on Hardeni käesoleva hooaja keskmine punktinäit. Kui hooaeg lõppeks täna, asetuks ta NBA ajaloos seitsmendale kohale. Chamberlain suutis enamat viiel korral (parimal juhul 50,4 punkti hooajal 1961/1962), Michael Jordan viskas hooajal 1986/1987 37,1 silma. Kui Hardeni viimaste kuude hoog jätkub (jaanuaris keskmiselt 43,6 ja veebruaris 38,3 punkti), läheb ta Jordanist mööda.

James Harden Minnesota Timberwolvesi mängijate piiramisrõngas. Foto: Reuters/Scanpix

22 korral on Harden visanud vähemalt 40 punkti. Rockets on neist mängudest võitnud 16. Keegi teine pole sel hooajal 40 punktini jõudnud üle 7 korra.

67 päeva pole Harden visanud vähem kui 30 punkti.

1,08 punkti minutis on Harden visanud 31mängulise seeria jooksul. Platsil on ta viibinud keskmiselt 38,5 minutit.

13,4 kolmepunktiviset mängus on Harden sel hooajal üritanud. Neist on sisse läinud 5,1. NBA rekord keskmiselt tabatud kolmeste arvestuses kuulub Stephen Curryle hooajast 2015/2016 ja see on samuti 5,1. Endale kuuluv tippmark on võimalik ületada ka Curryl endal, sest tema käesoleva hooaja näitaja on... arvasite ära, 5,1! Võrreldes Hardeniga on ta peale loopinud siiski oluliselt vähem ehk 11,4 korda mängus.