WRC

ÕL ROOTSIS | Legend Marcus Grönholm: on näha, et ma pole 9 aastat rallit sõitnud (3)

Henry Lääne, Torsby, 14. veebruar 2019, 14:46
Marcus Grönholm Rootsi MM-rallil.Foto: Martin Ahven
Rootsi MM-ralli eelsele pressikonverentsile oli kutsutud ka kahekordne maailmameister Marcus Grönholm, kes stardib svenssonite maal oma esimesel MM-rallil üheksa aasta jooksul.

Veebruari alguses 51. sünnipäeva tähistanud Grönholm hommikusel testikatsel WRC-autode arvestuses kiiremate hulka ei kuulunud. Liidriaja kirja saanud Thierry Neuville'ile kaotas soomlane 11,9 sekundit, mis oli päeva 18. aeg.

Samal teemal

Ent see on ka igati mõistetav. Rootsis oma lõbuks Toyota Yaris WRCga sõitev Grönholm ei püüagi kõrges mängus kaarte segada. "On näha, et ma pole üheksa aastat ralliautoga sõitnud. Nägin seda hommikusel testikatsel, kus legend polnud täiesti paigas ning pidurdasin tihti vales kohas," kostis ta.

Küll ütles Grönholm, et koht ralli esikümnes oleks "okei" saavutus. Ta jätkas: "Ma ei tunne, et võiksime siin midagi fantastilist teha. Võib-olla läheb tunne aja edenedes paremaks, ehkki homsed katsed on mulle uued."

Rootsi MM-ralli saab avapaugu täna, kui Karlstadis sõidetakse 1,9 km pikkune publikukatse. Mõõduvõtt algab kell 21.08. Esimene täispikk võistluspäev algab homme kell 8.55.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee