Kalev/Cramo mehed küll võitlesid, kuid Avtodor võttis lõpuks jõuga oma. Foto: vtb-league.com
14. veebruar 2019, 19:10

Kalev/Cramo Ühisliiga play-off lootused said valusa põntsu

Kalev/Cramo unistused VTB Ühisliiga play-off'ist said valusa hoobi. Eesti meisterklubi pidi võõral väljakul tunnistama Saratovi Avtodori 109:112 paremust.

Kohtumine algas tasavägiselt ning avaveerandil kumbki klubi pikalt juhtima ei pääsenud. Küll näitasid uskumatult head tabavusprotsentsi mõlemad satsid, mille tõestuseks ka avaveerandi 32:31 lõpuskoor Kalevile.

Teisel veerandajal alguses pääses Eesti meisterklubi korraks kuue punktiga ette (41:35), kuid mõned minutid hiljem oli 51:50 juba omakorda peal Avtodor. Poolajale mindi siiski Kalevi 60:56 eduseisus.

Kolmandal veerandajal suutsid Donaldas Kairyse hoolealused eduseisu veel ühe punkti võrra kasvatada ning viimasele vaatusele mindi vastu Kalevi 81:76 eduseisus.

Viimane veerandaeg kuulus aga juba võõrustajatele. Seitse minutit enne lõppu pääses Avtodor 87:85 juhtima ning kuigi Kalev hoidis lõpusireenini vastastest hammastega kinni, jäi sellest väheks. Lõppseis 112:109 Avtodorile.

Kalevi resultatiivseim oli Chavaughn Lewis 24 punktiga (kolmesed 2/7, kahesed 6/10), Arnett Moultrie toetas teda 22 ning Kristjan Kitsing 18 silmaga. Võitjate resultatiivseim oli Nikita Mihhailovskii 22 punktiga. STATISTIKA