Kergejõustiku talvised Eesti meistrivõistlused Lasnamäe hallis Foto: Heiko Kruusi
Kergejõustik
17. veebruar 2019, 16:22

Hausenberg püstitas 60 m eeljooksus isikliku rekordi

NII SEE LÕPPES | Eesti kergejõustiku meistrivõistluste teisel päeval sündis Eesti rekord

Täna lõppenud Eesti kergejõustikumeistrivõistlused pakkusid huvitavaid medaliheitlusi. Parima tulemuse eest hoolitses kõrgushüppaja Grete Udras, kes ületas 1.88.

Teine päev

Naiste teivashüppe võitis Reena Koll, kes ületas 4.15. Meeste 60 m tõkkejooksu parim oli Hans-Christian Hausenberg 8,08, naiste samal alal triumfeeris Diana Suumann 8,38ga.

Naiste 60 m tõkkesprindi eeljooksus sai kirja parima tulemuse Diana Suumann, kes läbis distantsi ajaga 8,35. Loodame, et finaalis jõuab ta EMi normile 8,24 lähemale.

Naiste 3000 m jooksu võitis Liina Tšernov isikliku rekordiga 9.38,23.

Naiste kaugushüppe võitis Tähti Alver, kelle parim katse oli 6.17. Meeste 800 m jooksu võitis Rasmus Kisel 1.54,15ga.

Meeste kõrgushüppes napsas üllatusvõidu Kristjan Tafenau isikliku rekordiga 2.16. Ala pikaaegne valitseja Karl Lumi ületas 2.13 ja pidi leppima hõbemedaliga.

Naiste 200 m jooksu võitis Ann Marii Kivikas ajaga 25,06, meestest sai kuldmedali Henri Sai, kelle tulemus oli 21,87.

Teise võistluspäeva avaalal, naiste 3 km käimises sündis Eesti rekord. Jekaterina Mirotvortseva läbis distantsi ajaga 13.49,43. Meeste 5 km käimise võitis Virgo Adusoo 22.51,80ga.

Esimene päev

Meeste kuulitõuke võitis Jander Heil, kelle pikim kuulikaar kandus 18.49ni. Naiste 60 m jooksu parim oli Diana Suumann ajaga 7,50. Meeste 60 m jooksus triumfeeris Hans-Christian Hausenberg ajga 6,83.

Meeste teivashüppe võitis Eerik Haamer 5.15ga. Hans-Christian Hausenberg ületas 5.00. Naiste 400 m jooksu võitis Helin Meier 56,41ga.

Naiste kõrgushüppes on Grete Udras ületanud 1.88, mis on tema hooaja tippmark. Nüüd ründab ta EMi normi 1.90. Paraku jääb see kõrgus tal ületamata. Suure tõenäosusega taotleb Eesti kergejõustikuliit talle EMiks wildcard'i. Sel juhul peab ta võistlusega seotud kulud ise hüvitama.

Naiste kuulitõuke võitis Kätlin Piirimäe, kes sai kirja hooaja tippmargi 15.38. Naiste 1500 m jooksus triumfeeris Liina Tšernov ajaga 4.26,16. Meeste 1500 m jooksu võtis Olavi Allase - 4.00,44.

Naiste kolmikhüppe võitis Tähti Alver, kelle parim tulemus 13.61 sündis viiendal katsel. Alveri põhirivaal Merilyn Uudmäe pidi etteastest loobuma haiguse tõttu.

Meeste 60 meetris võitis esimese eeljooksu Hans-Christian Hausenberg, kes püstitas isikliku rekordi 6,82. Marek Niit oli teine 7,12ga. Teise 60 m eeljooksu võitis Henri Sai 6,95ga.

Naiste 60 meetris võitis esimese eeljooksu Karoli Käärt, kelle aeg oli 7,70. Teise eeljooksu parim oli Diana Suumann ajaga 7,64.

Enne võistlust

Avapäeval on suurim ootus seotud naiste kõrgushüppega, kus Grete Udras ihkab täita sise-EMi normi 1.90. Tänavu on ta seda kõrgust ühe korra juba rünnanud, tol korral jäi tema laeks 1.87.