WRC

Lappi ja Mikkelsen lubavad pühapäeval lahingu anda, Neuville võib MM-tiitlit silmas pidades asja kergemalt võtta 

Toimetas Karl Juhkami, 16. veebruar 2019, 21:33
Thierry Neuville.Foto: Martin Ahven
Rootsi ralli laupäevane võistluspäev andis eestlastele palju põhjust rõõmustamiseks. Ott Tänak suutis erinevalt mõnest konkurendist vigu vältida ning lõpetas võistluspäeva kindlalt liidrikohal. Saarlase selja taga käib aga tuline heitlus teise koha nimel, sest Esapekka Lappi, Andreas Mikkelsen ning Thierry Neuville on vaid 2,3 sekundi sees. 

"Pärastlõuna oli meie poolt tugev. Tõsi, Ott [Tänak] tõmbas meile küll alati koti pähe, aga muidu võib päevaga rahule jääda," sõnas Esapekka Lappi WRC otse-eetris. Soomlase näol on tegemist hetkel ainsa rajal liikuva Citroeniga, sest kuuekordne maailmameister Sebastien Ogier sõitis reedel teelt välja, mistõttu oli sunnitud ralli katkestama. 

Kas Lappi tunneb seetõttu ka rohkem survet, kuna Citroen mõtleb kindlasti ka meeskondlike punktide peale? "Ilmselt peaksin [tundma], aga ... ei. Sellele mõtlemine, ei tuleks mulle kindlasti kasuks, seega, las ta jääda."

Esapekka Lappi Foto: Martin Ahven

Samal teemal

Mida ootab soomlane aga pühapäevalt? "Homme on taas värsked teed, seega selles suhtes oleme homme "hädas". Tuleb lihtsalt öö otsa mõelda, mida parandada. Aga plaan on täisgaasiga peale minna. Eks homme ole ka keerulisemaid kohti, kuid enamasti tuleb lihtsalt hagu anda."

Pärast 16 kiiruskatset ning kümneid kilomeetreid lahutab Lappit ning Andreas Mikkelseni 0,0 (!) sekundit. "Sellest tuleb homme tõepoolest huvitav lahing," sõnas norralane. "Tänane oli mulle väga raske, aga õnneks suutsin suuri probleeme nendes keerulistes oludes vältida."

"Kui täna tuli kogu aeg õiget sõidujoont otsida, siis homme peaksid olema täiesti teised olud. Kõik peaks olema jäisem ehk näeme õiget võidusõitu, kus igaüks peab ise olusid õigesti tunnetama. Katsed on väga kiired ning autos tuleb väga täpne olla. Meil on küll väga hea pidavusega masin, kuid see pole ehk nii juhitav."

Skandinaavia meestele hingab kuklasse Thierry Neuville, kes jääb mõlemast konkurendist maha 2,3 sekundiga. Belglane andis laupäeval endast kõik, et taas suurde mängu sekkuda, kuid see sai talle ka peaaegu saatuslikuks. 

"Kõik, kellega ma hetkel võitlust pean, startisid ju minust hiljem. Seega peangi lihtsalt endast kogu aeg kõik andma. See on ka põhjus, miks ma vea tegin. Pean suruma ja nii võibki kergelt eksida," selgitas belglane oma päevast ärevat hetke. 

"Jah, see oli suur viga, aga meil vedas. Aga hea tulemuse tegemiseks on ka õnne vaja. Homme anname endast kindlasti kõik, kuid eks ma mõtlen ka MM-tiitli peale," viitas Neuville lihtsalt finišisse jõudmise tähtsusest. 

Pühapäeval sõidetakse Rootsis vaid kolm kiiruskatset kogupikkusega 51,13 km. Võistluspäev saab alguse kell 8.50, punktikatse start on kell 13.18. 

ÜLDSEIS PÄRAST 16. KATSET:  

  • 1. Ott Tänak (Toyota) 2:19.31,7
  • 2. Andreas Mikkelsen (Hyundai) +54,5
  • 3. Esapekka Lappi (Citroen) +54,5
  • 4. Thierry Neuville (Hyundai) +56,8
  • 5. Elfyn Evans (M-Sport) +1.08,7
  • 6. Kris Meeke (Toyota) +1.36,5
  • 7. Sebastien Loeb (Hyundai) +1.38,7
  • 8. Pontus Tidemand (M-Sport) +3.08,0

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee