Kristian Kullamäe (vasakul).Foto: Baunach Young Pikes/Facebook
17. veebruar 2019, 10:29

Kullamäe ja Drell tulevad koondisesse nukralt, Nurger rõõmsal emotsioonil

Tuleval nädalal peab Eesti korvpallikoondis 2019. aasta MM-valiksarjas kaks viimast kohtumist. Kuidas läks meie meestel piiri taga vahetult enne rahvusesindusega liitumist?

Jätkuvalt ei suju asjad kuigi hästi Saksamaa esiliigas Kristian Kullamäe ning Henri Drelli koduklubil Baunachil. Viimases kohtumises jäädi koduväljakul 61:86 alla tabelis teist kohta hoidvale Hamburgile.

Kullamäe teenis mänguaega ligi 21 minuti ning viskas 11 punkti. Koondises debüteeriva Drelli saldoks jäi 23 minutiga 7 silma. Baunach on Saksamaa esiliigas kindlalt viimasel kohal. Et aste madalamale langemist vältida, on kuue mänguvooruga vaja kinni nabida kolme võidu kaugusel asuv Schalke.

Tunduvalt rõõmsamalt saab Eestisse reisida Rauno Nurger, kes aitas Hispaania esiliigas oma koduklubi Huesca 75:68 võidule Cacerese üle. Ta viskas üleplatsimehena 20 silma ning noppis 6 lauapalli. Huesca tõusis vähemalt mõneks ajaks tabeli kolmandale reale.

Kreeka esiliigas said võidu kirja Rait-Riivo Laane ja Sten Sokk, kaotuse pidi vastu võtma Martin Paasoja.

Laane aitas 5 punkti ning 9 resultatiivse sööduga oma leivaisa Ippokratise 79:71 võidule Karditsase üle. Soku 3 silma ning 5 lauda oli piisav Iraklise 85:62 võiduks Marousi üle. Tõsi, mängujuhtides viimane sel korral koondisega ei liitu.

Kõige rohkem platsil mütanud Paasoja ei suutnud Psychikot võidule aidata, Diagorasele jäädi alla 74:83. Meie mehe arvele jäi 15 punkti.

Iraklis hoiab kõrget kolmandat kohta, 18 mängust on kaotatud vaid kolm. 11 matši võitnud Ippokratis on viies, Psychiko püsib kaheksa võiduga üheksandal positsioonil.

Hispaania tugevuselt kolmandas liigas lõppes nukralt Sander Raieste ja Baskonia duubelmeeskonna põhiturniir. Viimases matšis jäädi kindlalt 65:91 alla Riojale. 33 minutit mänginud Raieste panustas 5 punktiga.

Läänedivisjonis mängiv Baskonia B jäi 12 meeskonna konkurentsis eelviimaseks, 22 mängust võideti vaid 7. Seega jätkatakse võitlust liigasse püsimajäämise eest. Raieste liitub koondisega vaid mänguks Serbiaga.

Samuti koondise kandidaatide sekka kuuluv Kaspar Treier peab Itaalia esiliigas oma matši täna. Montegranaro võõrustab kell 19 Rosetot. Lisaks jooksevad platsile ka Rain Veideman ja Mikk Jurkatamm.

Korvpallikoondis kohtub tuleval nädalal neljapäeval kodus Serbiaga, kolm päeva hiljem külastatakse Gruusiat.