Roland Poom ja Ken Järveoja Rootsi rallil.Foto: M-Sport
WRC
17. veebruar 2019, 16:41

Mitte ainult Tänak! Roland Poom ja Ken Järveoja tõusid Rootsi rallil poodiumile (2)

Rootsi autoralli MM-etapil saavad eetlased lisaks Ott Tänaku ja Martin Järveoja triumfile rõõmustada ka teise poodiumikoha üle. Esimest aastat JWRC-arvestuses kaasa tegevad Roland Poom ja Ken Järveoja tulid JWRC-klassis teiseks.

„Mega tunne! Sellist tulemust ei osanud enne rallit oodata. Ralli oli pikk ja väga keeruliste oludega. Eriti raskeks läks rehvidega, pidime ennast katsetel tagasi hoidma, et ralli lõpuni rehve jätkuks. Konkurentide sõiduvead kinnitasid meie plaani, et ralli on raske ja peab teel püsima. Me tahtsime lõpetada  ja seda me ka tegime. Poodium teeb selle JWRC debüüdi minu jaoks eriti eriliseks,“ võttis  Poom võistluse kokku.

Esikoha sai rootslane Tom Kristensson, Poom jäi temast maha 1.31,2. Päris esimest korda Poom siiski MM-rallil ei võistelnud. Mullu tegi ta kaasa Soome rallil ja sai R2-klassis 16. koha.

Laupäeval oma Ford Fiesta katusele keeranud Ken Torn ja Kuldar Sikk piirdusid 10. kohaga (+24.00,0).

Juunior WRC klassi võistlejate hooaeg jätkub märtsi lõpus, kui 28.-31.märtsini sõidetakse Korsika asfaldiralli.