Jalgpall

GALERII | Puhka rahus, Emiliano Sala! Ründaja saadeti kodumaal viimsele teekonnale 

Toimetas Kaarel Täll, 17. veebruar 2019, 19:30
Emiliano Sala matused tõid kohale hulga fänne.Foto: AP/Scanpix
Eile saadeti Argentinas viimsele teekonnale jalgpallur Emiliano Sala, kes hukkus 21. jaanuaril toimunud lennuõnnetuses. Äsja Nantes'i meeskonna Cardiff City vastu vahetanud ründaja oligi teel oma uue tööandja juurde, kuid väikelennuk kukkus La Mance'i väina. Lisaks Salale lõppes ka piloodi elutee.

Tema endine treener Diego Solis rääkis matustel, et viimane teade, mille ta oma õpilaselt sai, oli üdini positiivne. „Veidi enne tema lendu Cardiffisse, saatsin sõnumi: „Nüüd oleks ka sina üks nendest jalgpallimiljonäridest.“ Ta vastas häälsõnumiga ja lihtsalt naeris. Ja lisas: „Seda me veel näeme.“ Need olid tema viimased sõnad,“ meenutas Solis, kes juhendas noort Salad San Martini meeskonnas.

Samal teemal

***

Sala jäi kadunuks 21. jaanuari õhtul, mil ta oli väikelennukiga suundumas Prantsusmaalt Inglismaale. Nimelt oli Premier League'i kuuluv Cardiff City just 18 miljoni euro eest ostnud argentiinlase mängijaõigused ning Sala oli teel oma uue leivaisa juurde, kui väikelennuk La Manche'i väina kohal kadunuks jäi.

Sala saatis lennuki kadumise eel sõpradele Snapchatis heliklipi: „Tere, vennad, kuidas teil, hulludel, läheb? Olin just Nantes'is tegemas asju, asju, asju, asju, asju ja see ei lõppe kunagi, kunagi, kunagi, kunagi. Olen lennukis, mis tundub, nagu see oleks laiali vajumas. Sõidan Cardiffisse, uskumatu. Juba homme alustan uues klubis treeninguid. Vaatame, mis juhtub. Vennad ja õed, on teiega kõik korras? Kui pooleteise tunni pärast ei kuule te minu käest uusi teateid, siis ma ei tea, kas keegi saadetakse mind otsima, sest nad ei leia mind. Isa, kardan nii väga!“

Prantsusmaalt Walesi teel olnud lennuk lendas umbes 1500 meetri kõrgusel, kui piloot palus Jersey saare lennujuhilt luba madalamale laskuda. Kontakt õhumasinaga kaotati, kui too oli umbes 700 meetri kõrgusel. Õhusõidukis olid vaid piloot ja Sala.

Väidetavalt oli lennukil probleeme juba õhkutõusul ning see õnnestus alles kolmandal-neljandal katsel. Ametivõimud pole seda siiski kinnitanud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee