Korvpall

AJAKIRI BASKETBALL | Rauno Pehka: pagasit, mida mul korvpallis oli kogunenud, igaühel ei ole 

Ville Arike, 18. veebruar 2019, 19:43
Rauno Pehka.Foto: Erki Pärnaku

Kui Tiit Sokk lõpetas mängijakarjääri, oli temanimeline korvpallikool juba asutatud ja poisid treenimas. Aivar Kuusmaa vahetas mängusärgi treeneripintsaku vastu, kui BC Kalev/Cramo boss Ivar Valdmaa toona 38aastasele mehele vastava ettepaneku tegi. Samamoodi sujuvalt sai Tartu Rockis mängijast treeneriks Gert Kullamäe. Nende omaaegsel tagaliinikamraadil Rauno Pehkal võttis treeneritööni jõudmine aga natuke aega.

Kui Tallinna Kalevi meeskond tuli 1991. aastal NSV Liidu meistriks ja 1993. aastal EMil kuuendaks, sai pealik Jaak Salumets tagaliini koostamisel toetuda nendele neljale fantastilisele mängumehele. Pole vaja imestada, et neist kõigist on ise treenerid saanud.

Tänavuse aasta esimesel päeval jõudis Rauno Pehka suure juubelini. Kolm-neli päeva hiljem tegid talle toreda kingituse U16 koondise korvpallipoisid, kes alistasid kodusel Balti mere maade turniiril Soome ja Läti ning napsasid esikoha.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

31. jaanuar 2019, 12:09
AJAKIRI BASKETBALL | Marten Maide korvpallipäevik: tegelikult ei saagi keegi tänaseks aru, et ma ei ole päris ameeriklane

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee