Võrkpall

Eesti koondislane enam kui kaheksa kuu pikkusest vigastuspausist: olen nüüd teistele heaks õpetuseks (1)

Karl Juhkami, 19. veebruar 2019, 13:55
Andres Toobal (habemega). Foto: Tiina Kõrtsini
5. juuni oli see päev, mil Eesti võrkpallikoondise sidemängija Andres Toobal noa all käis. Kuigi operatsioon osutus edukaks, ei tohi 30aastane tõstejagaja siiamaani jalale suurt koormust anda. 

„Eks ma olen päris heaks õpetusteks teistele ning ka iseendale, et enne kõvema trenni tegemist peab tegema uusi uuringuid,“ sõnab Toobal kaheksa kuud hiljem.

Samal teemal

Sidemängijale hakkas põlv häda tegema eelmise hooaja lõpus, kuid sellest hoolimata suutis ta Prievidza toona Slovakkia meistriks juhtida. Kuna vahetult pärast hooaja lõppu õnnestus põlvele ka paar nädalat puhkust anda, tundus suvise koondiselaagri alguseks, et mees on hädast üle saanud. 

Euroopa Kuldliiga avamängus Slovakkia vastu kuuluski Toobal veel algkoosseisu, kuid järgmiseks mänguks teda enam üles ei antud. Põlvehäda oli taas välja löönud ning uuringud näitasid, et noa alla minekust pole pääsu. 

Kuna operatsioon kujunes edukaks alustas Toobal suve lõpus taas kergemate treeningutega. "Augustis-septembris sai hakatud vaikselt trenni tegema, kuna valu polnud enam ning tundus, et kõik on korras. Aga siis tegin jala uuesti valulikuks."

Valu tõttu läks sidemängija ka kordusuuringutele, kus selguski, et kuigi lõigatud kõhrega oli kõik korras, siis luuturse polnud kusagile kadunud. Nii olemegi jõudnud tänasesse päeva, kus mees jätkuvalt mänge tribüünilt jälgib. 

„Kahjuks võtab sellest paranemine väga palju aega. Ka praegu on turse kergelt veel alles, kuigi vähenenud. Aga see hooaeg on juba läinud ning enam pole mõtet ennast lõhkuda," sõnab Toobal, kes saab viimaks 10-15 minuti kaupa spetsiaalsel masinal ka jooksuliigutusi teha. "Plaanin ennast suvel vaikselt vormi ajada. See aasta läks nagu läks,“

Mehe õnneks on Tallinna Selver talle vastu tulnud ning aidanud endisel kaptenil nendega koos nendega rahulikult trenni teha. Vastuteenena abistab Toobal meeskonda pallitreeningutel. „Saan seal vähemalt palli puutuda, et päris rooste ei läheks,“ sõnab ta.

Muid plaane eestlasel hetkel pole. Esmatähtis on lihtsalt jalad alla saada ning pärast seda võib mõelda, kas tulevat hooaega silmas pidades võiks ka kusagile testimisele pääseda. 

Suvehooajal saab Toobal ilmselt vormi koguda Eesti koondise juures. „Kui suvel operatsioonile läksin, olid koondisetreenerid sellega päri. Olen eeskätt Mirko Fasiniga (koondise üldkehalise ettevalmistuse treener – toim), pidevalt kontaktis olnud. Kui trenni on vaja teha, siis ega mind keegi sealt ära ei aja. See kokkulepe on olemas," sõnas Toobal. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee