Diego Godin pärast ülitähtsa värava löömist. Foto: Reuters/Scanpix
21. veebruar 2019, 00:04

MEISTRITE LIIGA | Atletico keskkaitsjad põrmustasid Juventuse, Manchester City pääses suure ehmatusega

Jalgpalli Meistrite liigas peeti viimased kaheksandikfinaalide avakohtumised. Madridi Atletico võitis kodus 2:0 Juventust ja Manchester City sai võõrsil läbi suurte raskuste 3:2 jagu Schalkest.

Madridis oli mängu algus kohe väga võitluslik ja alati tuline Diego Costa teenis juba kaheksandal minutil kollase kaardi. Veidi hiljem määras kohtunik Felix Zwayer kodumeeskonna kasuks penalti, sest karistusala lähistel tehti Costale viga. Küll aga sekkus videokohtunik, kes teatas, et määruste rikkumine toimus väljaspool karistusala. Järgnenud Antoine Griezmanni karistuslöögi tõrjus Wojciech Szczesny.

Teise poolaja alguses tekkis Atleticol järjepanu mitu head võimalust, kuid Costa ja Griezmann eksisid. Viimase löögi lükkas Szczesny latti.

Veidi hiljem lõi vahetusest sekkunud Alvaro Morata Atletico kasuks värava, kuid taas sekkus videokohtunik. Lõpuks läks ka Zwayer olukorda üle vaatama ja vilistas ta Moratale hoopis vea Giorgio Chiellini vastu. Kordusest oli näha, et Morata lükkas enne lööki itaallast selga.

78. minutil sai Ateltico viimaks enda tahtmise, kui palli lõi väravasse keskkaitsja Jose Gimenez. Juventuse mehed lootsid taas videokohtunikule, kuid seekord jäi tabamus kehtima. Just Gimenez kukutas vahetult enne lööki karistusalas Leonardo Bonucci.

83. minutil suurendas Diego Godin Atletico eduseisu kahekordseks. Seega said jala valgeks mõlemad Madridi tiimi keskkaitsjad! Juventus proovis lõpus veel suruda, kuid 2:0 jäigi tabloole.

Samal ajal toimus pöörane lahing Saksamaal Gelsenkirchenis, kus kohalik Schalke jäi 18. minutil Sergio Agüero väravast Manchester City vastu kaotusseisu. Ometi mindi poolajapausile 2:1 eduseisul, sest kodumeeskonna eest realiseeris kaks penaltit Nabil Bentaleb.

City seis muutus veelgi hapumaks 68. minutil, kui teise kollase kaardi tõttu saadeti väljakult minema Nicolas Otamendi.

Lõpuks päästis Manchesteri tiimi hullemast Leroy Sane 85. minuti tabamus. Schalke jaoks oli see topeltvalus, sest Sane on just nende kasvandik. Noortesüsteemi kuulus ta aastatel 2005-2008 ja 2011-2014, põhimeeskonda esindas Sane aastatel 2014-2016. City maksis noore sakslase eest Gelsenkircheni tiimile umbes 50 miljonit eurot.

Kuid Schalke ei suutnud vähemuses City vastu ka viiki ära võtta, sest päris lõpu eel tegi Manchesteri tiimi poolelt skoori Raheem Sterling, 3:2 külalistele!