Talisport

SEEFELDI MM | Suusatamise tiitlivõistlused algasid eestlaste jaoks pauguga, meeste etteaste nurjus täielikult (19)

Toimetas Karl Juhkami, 21. veebruar 2019 15:40
Mariel Merlii Pulles.Foto: Aldo Luud
Kuigi põhja suusaalade MM sai Austrias Seefeldis eelsõitudega lähte juba kolmapäeval, tulid suured nimed esimest korda rajale alles täna, mil kavas oli murdmaasuusatamise vabatehnikasprint.

Naiste kvalifikatsioonis näitas kiireimat minekut rootslanna Maja Dahlqvist (aeg 2.29,44), talle järgnesid šveitslanna Nadine Fähndrich (+1,04) ning teine rootslanna Hanna Falk (+1,31). Viimasena ehk 30ndana pääses kohasõitudele 20aastane Mariel Merlii Pulles (+8,02).

„Hea enesetunne on viimased päevad olnud ning midagi pidi siit tulema. Üllatasin ennast sellega,“ sõnas eestlanna pärast eelsõitu Kanal 2 otse-eetris antud välkintervjuus.

Viimati jõudsid eestlannad tiitlivõistlustel sprindivõistlusel kvalifikatsioonist edasi 2013. aasta Val di Fiemme MMil, mil Triin Ojaste tuli klassikasprindis 25ndaks. 

Mõnevõrra üllatavalt ei jõudnud 30 parema sekka ühtegi soomlannat. Põhjanaabrite parima tulemuse eest hoolitses Anne Kyllönen, 33. koht (+8,67). Kokku sai tulemuse kirja 110 naist. 

VEERANDFINAALID:

Samal teemal

Teise veerandfinaali sattunud Pullesel kohasõidus enam teist üllatust teha ei õnnestunud ning nii pidigi ta leppima kokkuvõttes 30nda kohaga. 

Pullese veerandfinaali tulemused: 1. Maiken Caspersen Falla (2.30,11), 2. Jonna Sundling (+0,43), 3. Natalia Neprjajeva (+0,47), 4. Elisa Brocard (+1,57), 5. Eva Urevc (+3,23), 6. Mariel Merlii Pulles (+6,57). 

"Tase on päris kõva. Pool maad jõuab koos olla, aga siis lähevad nad [konkurendid] eest ära. Ilm on [veerandfinaalis] täiesti teistsugune – kvalifikatsioonis oli rada kiirem, aga praegu on juba sulaks läinud. Aga suusad olid head," sõnas Pulles pärast veerandfinaalsõitu otse-eetris. Järgmisena tuleb eestlanna rajale 10 km klassikasõidus. 

***

Meeste eelsõidus näitas kõige vingemat minekut rootslane Viktor Thorn (2.55,57), kes edestas venelast Sergei Ustjugovit vaid 0,01 sekundiga. Kolmanda aja sõitsid välja norralane Finn Haagen Krogh ning rootslane Calle Halfvarsson (mõlemad +0,54).

Neile järgnesid omakorda Pyeongchangi olümpia kaks kiireimat meest Johannes Hösflot Kläbo (+0,91) ning Federico Pellegrino (+0,92). Viimastena pääsesid kohasõitudele Pyeongchangi sprindi pronksimees, venelane Aleksander Bolšunov (+7,29) ning prantslane Renaud Jay (+7,30).

Meeste veerandfinaalid (kliki pildil):

Eesti meeste kommentaarid otse-eetris:

Kilp: "Ei oskagi vastata [et mis juhtus]. Peab maha istuma ja mõtlema, et mida ja kuhu täna läks. Võib-olla suusapark polnud nii tasemel, et võinuks konkureerida. Enesetunne oli hea ning selle taha pugeda ei saa."

Ränkel: "Väga raske oli. Andsin endast kõik, aga jalad vedasid täna alt. Üsna ruttu laktaati täis. Ei olnud kergust täna. Kindlasti olen pettunud, et 53nda (hiljem langes Ränkel veel 54ndaks - toim) koha järele siia ei tulnud. Kehvasti läks täna."

Tammjärv: "Koht ja tulemus on kehvakesed. Ei olnud mõttes valmis nii kehvaks tulemuseks. Eks ta ole pettumus. Rada polnud liiga raske, aga kerge ka mitte. Pärast tõusu on laskumine, kus väga ei puhka ning staadionil on sulalumi ka läinud aeglaseks, et niisama siit läbi ei libise. Aga tingimused on kõigile võrdsed. Marieli sõit süstis usku, et meie suusad on kindlasti head. Suusatootjalt saime ka kõige uuema mudeli kätte, mis tõesti libises hästi. Neid häid asju oli täna mitu, aga ju siis mees ise polnud nii hea."

Roos: "Lootsin paremat, aga kokkuvõttes võib öelda, et hooaeg pole olnud selline, nagu ootused olnud. Kuskil on midagi kehvasti läinud. Oli eesmärk sõita vähemalt 40 sisse, aga kuskilt on puudu."

Peatreener Anti Saarepuu kommentaar: "Mariel tegi suurepärase sõidu ja seda oli super vaadata, kuidas ta raja peal liikus. Talle suur au ja kiitus. Aga meeste poole pealt midagi positiivset väga pole. Ainus positiivne noot on see, et Karel küll edasi ei saanud, aga tema seisund on päris hea, kui peame silmas suusavahetusega sõitu. Ta liikus iseenesest hästi. Aga Marko, Raido, Henri olid kahvatud. Esimese emotsiooni pealt ei oska öelda, miks nii läks. Meeste sõidust on kahju, aga Marieli üle on väga hea meel."

Karel Tammjärve järgmine distants on suusavahetusega sõit ning kindlasti tuleb eestlane rajale ka 15 km klassikasõidus. Vabatehnikamaratoni jätab meie esisuusataja tänavusel MMil vahele.

Lisaks on Eesti esindatud veel meeste teatesõidus ning ka tiimisprindis, kuid see koosseisu pole Saarepuu sõnul veel paigas. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee