Talisport

Aivar Rehemaa Bolšunovi hala ei mõista: keegi ei sunni sind tööd tegema (23)

Karl Juhkami, 23. veebruar 2019 18:55
Aivar Rehemaa. Foto: Aldo Luud

Austrias Seefeldis toimuvatel Põhja suusaalade maailmameistrivõistlustel on praeguseks jagatud ka esimesed medalikomplektid murdmaasuusatajate distantsisõitudes. Nii meeste kui ka naiste konkurentsis rändas kuldmedal Norra. Õhtuleht vaatas laupäevasele murdmaapäevale tagasi koos endise tippsuusataja Aivar Rehemaaga. 

Kui enne suusavahetusega sõitu eeldati, et täna tuleb taas suur Johannes Hösflot Kläbo ning Sergei Ustjugovi duell, siis reaalsus kujunes vägagi teistsuguseks. Mõlemad mehed küpsetati konkurentide poolt väga kärmelt läbi ning lõpuks finišeeris Ustjugov üheksandana ning Kläbo 30ndana. 

"Varasemadki võistlused on näidanud, et niimoodi nende meeste vastu saab," leidis Rehemaa. "Täna oli ühel mehel [Iivo Niskanenil] juba pärast paari minutit plaan, et hakkame kohe vajutama. Ta tahtis klassika peal vahed selgeks teha, asjad paika panna ning konkurendid ära tappa. Ikka selleks, et sõidu teises pooles uisumehi võimalikult vähe oleks. Kläbo ja Ustjugovi vastu ta küll sai, aga nagu välja tuli, on mõned teravamad mehed veel."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

23.02.2019
SEEFELDI MM | Bolšunov siunab norralasi: nad polnud aumehed. Sundby ja Röthe endal süüd ei näe
23.02.2019
SEEFELDI MM | 27. koha saanud Tammjärv: eesmärk jäi täitmata
23.02.2019
SEEFELDI MM | Kläbo küpsetati ära, Röthe tõmbas Norra-Venemaa duellis pikima kõrre
23.02.2019
SEEFELDI MM | Masendav ülekaal: Johaug lõi ülejäänud valgusaastaga

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee