Eesti korvpallikoondis alistas võõrsil Gruusia.Foto: FIBA
24. veebruar 2019, 18:55

ELAGU EESTI! Korvpallikoondis pistis MM-valikmängus kotti ka Gruusia

Eesti meeste korvpallikoondis lõpetas MM-valiksarja Tbilisis 84:77 (48:42) võiduga Gruusia üle.

Tasavägiselt kulgenud kohtumine oli veel 55 sekundit enne lõppu 77:77 viigis, kuid lõpp kuulus täielikult Eestile. Esmalt pani Kristjan Kitsing Erik Keedusele korvi alla supersöödu, kust Keedus võlus 2+1 ja viis meid 80:77 juhtima.

Järgnenud rünnakul viskas Duda Sanadze kolmepunktijoone tagant ässa, mille tagajärjel tehti Keedusele viga. Mees tabas mõlemad visked – 82:77 ja mänguaega 19 sekundit.

Gruusia võttis aja maha, kuid tolku sellest polnud. Sanadze uhas veel ühe kolmese mööda ning lõppskoori vormistas vabaviskejoonelt Kitsing.

Meie parimad punktitoojad: Kristian Kullamäe 18 (+ 5 rs ja 6 pk), Kitsing 15 (+ 8 lp), Henri Drell 14, Rauno Nurger 9 ja Martin Paasoja 8.

Gruusia toetus rünnakul kolmele mehele: Giorgi Shermadini viskas 22, Sanadze 21 ja Thaddus McFadden 20 punkti.

Eesti peatreener Tiit Sokk andis mänguaega kõigile kümnele kaasas olnud mängijale. Iga mees viskas vähemalt ühe korvi.

Kohtumise tipphetked:

Meeskondlik statistika (Gruusia on punane, Eesti sinine, kliki pildil):

Serbia võitis samal ajal kodusaalis 97:76 Iisraeli ja lunastas MM-pileti.

Enne mängu:

Meie koondisel on värskelt meeles magus võit Serbia üle, kuid neljapäevasest tiimist ei löö täna kaasa Janar Talts, Kristjan Kangur, Gregor Arbet (lõpetasid koondisekarjääri), Sander Raieste (läks tagasi koduklubi ehk Baskonia juurde) ja Janari Jõesaar (sõlmis täna lepingu Tenerifega). Seega tekib nii mõnelgi teisel võimalus oma aktsiaid tõsta. Novembri lõpus Tallinnas sai Eesti Gruusialt 73:80 kaotuse.

18:53

Sanadze kolmene läheb ässaks! Viga ja kaks vabaviset Keedusele, kes paneb mõlemad ära. 16,3 sekundit lõpuni, Eesti juhib 82:77.

18:50

Kitsing paneb hea söödu korvi alla, kust Keedus võtab 2+1. 80:77 Eestile, 35,7 sekundit lõpuni ja Gruusia võtab aja maha.

18:49

52,8 sekundit lõpuni. Tablool 77:77 viik.

18:41

4.02 lõpuni, Eesti 74:73 peal. Tundub, et läheb vägisi lõpu peale.

18:26

Kolmas veerandaeg läbi. Gruusia võitis selle 20:12 ja asus matši 62:60 juhtima.

18:17

4.53 veerandaja lõpuni, tablool viik 54:54.

18:12

6.35 kolmanda veerandaja lõpuni. Eesti juhib 52:48.

17:47

Poolaeg läbi. Eesti tegi tugeva teise veerandaja ja läheb puhkepausile 48:42 eduseisus.

Kõik kümme eestlast on käe valgeks saanud. Suurimad punktitoojad: Kitsing 10p, Nurger 7, Kullamäe ja Paasoja 6.

Gruusia toetub sisuliselt kolmele mehele: Sanadze on visanud 16 punkti, Shermadini 11 ja McFadden 10.

17:37

4.03 minna, Keedus viib Eesti 39:38 juhtima! Nüüd on ka Sutt platsil ära käinud, seega on Sokk kasutanud kõiki kümmet meest.

17:28

7.33 poolaja lõpuni, Gruusia ees 34:28.

17:20

Esimene veerand lõppenud. Kaks kolmest järjest tabanud Gruusia võitis selle 27:21.

Grusiinidele tõi Shermadini 11 ja McFadden 9 punkti. Eesti resultatiivsem oli Nurger 7 punktiga.

Kusjuures Tiit Sokk kasutas juba avaveerandil üheksat meest, ainult Saimon Sutt pole veel platsil käinud.

17:15

2.40 minna. Paasojalt kaks korvi järjest, Gruusia edunumbrid 21:16.

17:11

3.49 mängida, Gruusia 19:10 ees. Eesti on teinud paar valusat pallikaotust, kust grusiinid on saanud lihtsaid korve. Sokk võtab selle peale aja maha.

17:08

6.31 mängida, Gruusia jõuab esimesena kümne punktini. Sanadze vabavisked viivad kodumeeskonna 10:7 juhtima.

17:03

Mängu esimese korvi viskab Rauno Nurger ja viib Eesti 2:0 juhtima.

17:01

Mäng algas! Tiit Sokk saadab algrivistuses platsile viisiku Treier, Kajupank, Nurger, Kullamäe, Paasoja.