Spordiblogi

Pluss, miinus, ennustus | Korvpallikoondise üllatav võit ja meessuusatajate põrumine 

Ohtuleht.ee, 24. veebruar 2019, 21:30
Marko Kilp.Foto: Aldo Luud
Õhtulehe sporditoimetus vaatab tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 24. veebruari valik.

Möödunud nädala pluss

Eesti meeste korvpallikoondis alistas maailmameistrivõistluste valiksarja eelviimases kohtumises tugeva Serbia. See mäng näitas selgelt, et meie kultusalal toimub edukas põlvkondade vahetus. Võistkonna senised tugitalad Kristjan Kangur, Janar Talts ja Gregor Arbet mängisid viimast korda sinimustvalge lipu all ning rõõmustasid, et tulevikumehed haarasid neilt teatepulga. Pingelise kohtumise saatuse otsustas 19aastane Sander Raieste, kes tabas kümmekond sekundit enne lõpuvilet kolmese. Kaitses sai ta kiiduväärselt hakkama Serbia staari Miloš Teodosici ohjamisega. Tubli mängujuhina näitas end Raieste eakaaslane Kristian Kullamäe, kelle arvele kogunes 18 punkti.

Sander Raieste (paremal). Foto: Martin Ahven

Samal teemal

Möödunud nädala miinus

Põhja suusalade maailmameistrivõistluste algus on olnud Eestile üsna nukker: meessprinterid eesotsas Marko Kilbiga põrusid Austrias kollektiivselt, kahevõistleja Kristjan Ilvese esimese etteaste nurjas kukkumine hüppemäe maandumisnõlval. Karel Tammjärv jõudis küll 15 + 15 km suusavahetusega sõidus punktikohale ehk lõpetas 27ndana, kuid ütles võistluse järel otsekoheselt, et eesmärk jäi täitmata. Tema ametivennad Andreas Veerpalu ja Kaarel Kaspar Kõrge kaotasid parimatele kalendriga. Rõõmustamiseks oli põhjust vaid Mariel Merlii Pullesel – 20aastane sportlane pääses sprindis veerandfinaali! Spordihuvilistele ei kangastanud selline sooritus isegi kõige ilusamas unenäos, särtsakas sõit üllatas nii piigat kui ka tema treenerit Tanel Ojastet.

Tuleva nädala ennustus

15 %

on tõenäosus, et Janek Õiglane jõuab Glasgow’s peetaval sisekergejõustiku EMil seitsmevõistluses poodiumile.

Hooaja esimesel etteastel püstitas Õiglane üksikaladel koguni kuus isiklikku tippmarki ja tema kogusumma oli 6085 punkti. Raske on uskuda, et 24aastane sportlane suudab EMil samamoodi rekordeid uuendada, kuid 50 punkti võib ta oma senisele parimale tulemusele lisada küll. Medali napsamiseks sellest ilmselt ei piisa, pigem võitleb Andrei Nazarovi õpilane neljanda–kuuenda koha pärast. Esikaheksasse pürib ka Eesti teine number Karl Robert Saluri.

Janek Õiglane. Foto: HEIKO KRUUSI

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee