Talisport

DOPINGUSKANDAAL | Eesti Suusaliit: selgus peaks saabuma lähiajal (4)

Toimetas Jarmo Jagomägi, 28. veebruar 2019, 18:56
Karel Tammjärv.Foto: Aldo Luud
Eile Seefeldis lahvatanud ja muuhulgas kahte Eesti sportlast (Karel Tammjärv ja Andreas Veerpalu) puudutava dopinguskandaali täpsemad asjaolud selguvad peatselt – täna, 28. veebruaril kuulatakse üle asjaosalised ja eeldatavasti teeb prokurör lähiajal esmase otsuse, seisab Eesti Suualiidu pressiteates.

„Seefeldis viibib kohapeal Eesti Suusaliidu peasekretär Tõnu Seil, koostööd tehakse nii välisministeeriumi kui saatkonnaga. Operatiivne info on ajakirjanikele edastatud ja rohkem informatsiooni Eesti Suusaliidul ei ole. Võimalikku dopingujuhtumit uurib politsei, tegemist  on äärmiselt delikaatse protsessiga ja vastavalt reeglitele ei väljastata infot ka alaliitudele. Palume kannatlikult oodata nii otsuseid kui põhjendusi Austria ametivõimude poolt.

Eesti Suusaliit rõhutab, et tegu on kindlasti väga negatiivse juhtumiga kogu Eesti spordi jaoks ja kuni täpsed asjaolud selguvad, ei maksa ennatlikke järeldusi teha. Eesti Suusaliit taunib dopingu kasutamist ja peab seda sada protsenti ebaeetiliseks. Edu ja heade võistlustulemuste aluseks peab olema ainult puhas sport. Suusaliit aitab igati kaasa tõe välja selgitamisele ning juhtumi detailide uurimisele.“

Saksamaa portaali ARD andmetel andis Austria politsei teada, et neljapäeval enam uut infot ei avaldata. Kõige varem võib olukorra kohta rohkem selgust saada reede lõunaks.

Samal teemal

28. veebruar 2019, 19:20
REPORTAAŽ | Otepäälased dopinguskandaalist: meil on häbi oma sportlaste pärast!
28. veebruar 2019, 18:15
DOPINGUSKANDAAL | Austria suusaboss ajakirjaniku küsimuse peale: „Kas te ise teate, mida teie abikaasa praegu teeb?“
28. veebruar 2019, 16:16
DOPINGUSKANDAAL | Kasahstani hotellist väljunud Andrus Veerpalul polnud jututuju
28. veebruar 2019, 15:04
DOPINGUSKANDAAL | Nukker Anti Saarepuu: paljud tulid ja patsutasid õlale

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee