Anti Saarepuu.Foto: Aldo Luud
Mart Treial 28. veebruar 2019 15:04
Eesti suusakoondise vastutav treener Anti Saarepuu hääl kõlab nukramast nukramalt, kui ta pärastlõunal Õhtulehe kõnele vastab. Aga vähemalt vastab.

"Mul pole põhjust mitte vastata ega peitu pugeda," ütles ta.

Magada said? "Ega ei saanud. Tahaks selgust või midagigi saada. Kõige hullem on teadmatuses praadida."

Tammjärve ega Veerpaluga pole ta arreteerimise järel rääkida saanud.

Kas ja kuidas Eesti koondise jaoks MM edasi läheb?
"Teadet (homme - M.T.) me sõita ei saa," teatas Saarepuu. "Marko Kilp ja Henri Roos on koju läinud. Küsisin FISi käest võimalust Raul Seema (hooldemees, kes sõitis Dresdeni MK-etapil Kilbiga koos paarissprinti - M.T.) üles anda – tal on FISi kood aktiivne –, et kolm meestki saaks sõita.

Aga vahetust saab teha ainult nendega, kes ametlikult üles antud ja haigestumise tõttu. Meil täna seda pole... 50 kilomeetris (pühapäeval - M.T.) on Raido [Ränkel] ja Kaarel Kasper [Kõrge] stardis."

On veel meestel üldse tuju ja motivatsiooni?
"Tuju on kõigil väga halb. Ega teised sportlased pole süüdi, mis ümberringi toimub. Peame keskenduma oma asjadele. Eesti on väike küll, tahetakse ühe vitsaga lüüa, aga mina kaitsen igati neid sportlasi, kes täna siin on ja kellel on veel võistluseid sõita. Sportlased käisid hommikul trennis, mina olin staadionil."

Kuidas seal üldine meeleolu on, kas vaadati teid kuidagi altkulmu kah? 
"Väga paljude inimestega kokku ei puutnud, rääkisin rohkem oma poistega. Kullipilguga keegi ei puurinud, aga eks mõni vaatas. Samas oli palju neid, kes tulid ja patsutasid õlale."

Austria meedia teatel jääb homne meeste teatesõit sõitmata ka nende koondisel, sest Max Hauke ja Dominik Baldaufi arreteerimise järel pole neil nelja tervet meest.